Eesti uudised

Politoloog: presidendi ametikoht ei ole rida CVs, see on koht ajaloos

Kas Kaljulaidil on sobilik ametisoleku ajal uut tööd otsida?

Arvo Uustalu, 23. august 2020 21:02

27 KOMMENTAARI

j
Jaanus/ 24. august 2020 22:49
Nüüd tänu sellele Pärnitsa saagale on Kerstil vist selle OECD juhikohaga kah kööga! Ehk siis sinna pole tal vist mõtet oma CV'd saata. Küllap tal tuleks nö puhtalt lehelt alustades mõne lithsama ametikohaga kätt proovida. Tegelikult ega tal sellest erilist kahju saa ju tekkida, kuna presidendipalk (nagu kodanikupalk) on ju talle eluks ajaks kindlustatud. Seega pole vahet millisesse tööjõuvärbamise firmasse ta oma CV'd saadab, olenemata uue koha palganumbrist saab ta ju kenasti kogu oma ülejäänud elu tegeleda uute väljakutsetega.
t
To Marko/ 24. august 2020 11:43
Ära pane kahte väidet kokku! Pluss-miinust ei saa anda. Arvan et paar soliidset presidenti on meil ikka olnud ka! Aga siis läks mingil põhjusel asi lappama küll.
v
vaike/ 24. august 2020 11:38
Olge rahulikud! Kui Eiki Nestor poleks leidnud kusagilt seda Kersti Kaljulaidi oleks meil võib olla praeguseks presidendiks olnud hoopis too vene Sveta või mis ta nimi oligi. Siis oleksime veel rohkem hädas olnud. .See proua on veel sõjakam.Aga ärge muretsege!. Nestor otsib kohe uue tegelase, teil ei jää isegi võimalust teda mahahääletada.
s
Siim/ 24. august 2020 09:24
Meil käib kõik juba mõnda aega uutmoodi. Varasemad väärtushinnangud ei kehti ja paistab et muuhulgas tuleb ka senine arusaam presidendi institutsioonist ümber hinnata. Minu põlvkonnale oli president lugupidamist vääriv sümbol, mille väärtus on viimaste ametiaegadega küll devalveerunud. Väga tahaks, et korraldataks küsitlus 18-aastaste eri taustaga noorte hulgas, et saada teada nende tegelik arvamus küsimustes, mille üle parteide ja huvigruppide vahel teravad vaidlused käivad.
j
Jaanus/ 24. august 2020 10:00
Õige jutt, paraku noorte osas olen kahtleval seisukohal. Mitte sellepärast, et nad on noored, vaid selle pärast, et nad on elanud mingisuguses pseudoeetika teaberuumis kus varasemad eetilised, moraalsed ja lugupeetud tõekspidamised ning kodaniku väärikuse mõiste on varasemate aegadega võrreldes kõvasti devalveerunud. See aga pole nende süü kuna väga palju on tooni andnud mõne ajakirjandus teaduskonna õppejõu eetiline pitser. Seega, selle küsitluse tulemuste analüüsimisel tuleb väga hoolikalt arvesse võtta mitmeid viimaste aegade mõjutavaid tegureid mis ei pruugi olla korrektsed.
j
Jaanus/ 24. august 2020 09:16
Huvitav julgustükk. Kui tal õnnestubki OECD juhiks saada siis on tal ju väga hästi läinud! See ametikoht eeldab piisavaid administratiivse juhtimise eeldusi ja tõenäoliselt Kerstil neid ka mingil määral ka on. Presidendi ametikohal jääb pelgalt administraatori oskustest lihtsalt väheks. Väga väheks! Presidendi ametikoht sobib eetiliselt ja vaimselt palju kogenenumale ja küpsemale kodanikule. Tõenäoliselt on OECD Kerstile parem valik - seal tal ju kõik omasugused ees kus vastastikku mõistetakse teineteist lausa poolelt sõnalt.
s
See on kõik väga vahva / 24. august 2020 09:23
...aga millal jääb keegi patrioodiks ja hakkab tegelema kohaliku rahvaga? Vaatamata suurpoliitikute reformilistele lubadustele ei olegi Eesti veel pururikas?.
j
Jaanus to See on kõik väga vahva / täna, 09:23/ 24. august 2020 09:32
Vaadake, Tegelikult oleme need meie ise kes peaks kohaliku rahvaga tegelema. Kun meie ju volitasime oma häältega nn poliitikuid oma riiki juhtima ja meie heaolu ning õitsengut tagama. Paraku tuleme meie neile sellisel kujul meelde kui on vaja valimisi võita, peale seda oleme meie taas poliitukute päralt, ega mitte poliitikud meie päralt. Kuna meil puuduv võimalus otse omale presidenti valida, siis just sellised poliitikud valivad meile (keda me nö volitasime ennast esindama) ka mingisuguse presidendi kes on poliitikutele kasulik ja vajalik.
j
Jaanus to See on kõik väga vahva / täna, 09:23 / täna, 09:32/ 24. august 2020 09:40
... kuna mei puudb võimalus ise ja otset omale presidenti valida, siis just need meie poolt volitatud poliitikud valivad meile presidendi. Tegelikult valivad nad endale presidendi kes otseselt ja kaudselt tagaks neile nn taustatoe. Sedaoleme korduvalt viimasel ajal näinud, kuna praegune president on sisuliselt valitud ju opositsiooni poolt. oleme ju korduvalt näinud kui ennastohverdavalt Kersti viskub opositsiooni kaitseks ja koalitsiooni vastu. Seega meie, ehk rahva kaitsmisega tegelemiseks pole neil lihtsalt aega ega ega huvi. nei on ju vaja oma kavalaid õukonnamänge pidada.
a
Ammu teada/ 24. august 2020 13:22
Kõikse opositsiooni ja koalitsiooni mudru on vaid rahva eksitamiseks, justkui poliitikud midagi otsustaksid. Tegelikult valitseb maailma rahakas finatseliit!
m
Marko/ 24. august 2020 08:37
Mõtetu president, läheb ajaloo prügikasti. Eestil polegi siiani olnud autoriteetset presidenti.
r
Rivo/ 24. august 2020 09:41
Tösine steitment! - öeldakse seepeale Saaremaal. Saagu Markost esimene autoriteetne president!
t
Tädi Maali/ 24. august 2020 07:36
Oleks soliidne olnud, kui uue ametikoha otsimine oleks jäänud tema eraasjaks, seda panna aga nn. suure kella külge, ei räägi just eriti tema diplomaatilistest oskustest!

i
Inimene/ 24. august 2020 07:28
Iga president on enne loomulikult ametiaja lõppu mõelnud ja ka vastavaid samme astunud uue tegevuse suunas. Seekord on lihtsalt uus amet avalik amet.
t
tere/ 24. august 2020 09:49
Kui tõsiselt on oma mõtetega Eesti asja juures inimene kes on kohe siit riigist ja rahva juurest lahkumas. Ärmatommi käitumist me juba nägime.
k
Kalju Pärn/ 24. august 2020 03:56
Eesti preseident ei pea küll eeskuju võtma eluaegseltelt riigijuhtidelt, kes tavaliset on toitalitaarsete reziimide eesotsas. Väga kohane on anda kõigile teada, et Eestis pole (veel) sarnane maadega nagu V, K ja P-K. Ja et meie presidendiamet on tähtajaline pühendumus väga tähtsale ülesadele - kaitsta ja juhtida Eesti tänases ohtlikuks muutunud maailma mida ründab nähtamatu koroona & co.
j
Jaanus/ 24. august 2020 09:26
Pole hullu, anname talle ka selle nn näpuka andeks. Et olla president, selleks on vaja midagi enamat kui administraatori kogemusi-oskusi. On ülekohtune sealt midagi nõuda kus pole miskit loota! Sedasi teed teisele veel suurt ülekohut ja ennast teed naerualuseks kah veel, kuna seadsid lootused-ootused sinna kus polegi võimalik oodatud tulemusi loota!
j
Jaanus/ 24. august 2020 11:12
... On ülekohtune sealt midagi nõuda kus pole miskit loota! Ehk siis teisisõnu, arvasid, et tegid panuse võidusõidutraavlile, aga tuli välja et tegid panuse hoopis muulale ;-)
i
Imelik küsimus/ 24. august 2020 01:41
Miks pole sobilik endale tööd otsida, mida teha pärast presidendiks olemist?
r
Rüüt/ 24. august 2020 05:50
Minule teadaolevalt on president eluaegne amet ja tiitel? Seda ka peale pensionile siirdumist! Kuipalju meid kõrgharidusega töötuid on?
h
Hallo hallo/ 24. august 2020 00:51
Meie riigis häbi ei tunta.Kõik mis pole keelatud on lubatud.Jokk skeem on meie riigis A ja O.
e
Eh/ 24. august 2020 01:41
Mis siin häbiväärset on?
t
to Hallo hallo/ 24. august 2020 07:27
misasi sul keelatud on? ah, et nüüd on tööotsimine ka juba häbiasi, mida veel? Ullikestele jälle ajakirjanike poolt magus pala ette söödetud ja ullikesed ei kaota aega, andke nüüd tuld ja ruttu.
1
12/ 23. august 2020 21:29
Huvitav, mis saab prouale senini makstava hiiglasliku Luxemburgi lahkumiskompensatsiooniga?
t
to 12/ 24. august 2020 07:29
sa, sapiprits, oled ajast kõvasti maha jäänud, seda kompensatsiooni maksti talle kolm aastat, see oli ju kohe teada. nii, et võid rahus magada
e
Eliidi raske elu/ 24. august 2020 09:14
Miks kohe sapikas, kui hoolin murelikult alamakstud riigiametniku hakkamasaamise pärast. Aeg pidavat kah vaevu ära elama.
t
to Eliidi raske elu/ 24. august 2020 15:24
ma ka muretsen sinu pärast, et sa nii rasket murekoormat teise inimese pärast pead kandma. Sappi pole su heatahtlikus kommentaaris tilgakestki ju.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee