Krimi

Narkosõltlane, mõrvar ja sariröövel – Lasnamäe tapmises kahtlustatavad on teenelised pätid (4)

Dannar Leitmaa, 23. august 2020 16:33
Foto: 3 x PPA
26aastase mehe surnukspussitamises kahtlustatud kolm meest on politseile pikemat aega tuttavad. Hetkel on mehed veretöö tõttu tagaotsitavad. 

30aastane Maxim Vasiliev sattus viimati vanglasse 2013. aastal, kui ta mõisteti süüdi kahes röövimisepisoodis. Koos kahe kaaslasega ründas ta Kivila tänaval meesterahvast, kes kaotas peksmise käigus teadvuse. Vasilievi kamba saagiks langes 250 eurot maksev kuldsõrmus ja rahakott, kus sularaha leidus ainult kuue euro eest. Vasiliev mõisteti vangi kaheks aastaks.

Maxim Vasiliev Foto: PPA

32aastane Roman Gluhovtšenko on ka korra pussitamise eest vangi mõistetud ja saadetud 7,5 aastaks trellide taha. Augustis 2013 ründas Roman Maardus baaris Pit Burger ootamatult ohvrit, lõi talle rusikaga näkku. Kaklus jätkus baari ees väljas ja selle lõppedes oli ohvril viis noahaava kõhus. Tund hiljem ta suri.

Roman Gluhovtšenko Foto: PPA

Tegelikult peaks Roman olema praegugi vanglas, kuid kohus otsustas ta 2018. aasta juulis tingimisi vabastada.

Kolmas tagaotsitav, 34aastane Ilja Gaidalenko on samuti teeneline pätt. Tema kuritegusid leiab juba sajandi alguseaastatest, kui 2003. aastal sõitis noormees varastatud autoga vastu aiaposti ja põgenes. Lisaks sellele tegeles ta tänavakuritegevusega ehk röövis ohvritelt öises Maardus telefone, pangakaarte ja kõike muud, mida rahaks teha.

Ilja Gaidalenko Foto: PPA