Eesti uudised

„Olukorrast riigis“ Pärnitsa juhtumi taustal: tundub, et oleme kinni nõukogude ajas, mõeldes Eestit ilusamaks, kui ta tegelikult on (4)

Hindrek Pärg, 23. august 2020 14:15
Justiitsminister Raivo Aeg Mikk Pärnitsale auhinda üle andmasFoto: https://www.facebook.com/harra.parnits
Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" arutasid ajakirjanikud Andrus Karnau ja Harry Tuul muuhulgas ka Mikk Pärnitsa ümber lahvatanud skandaalist. Saatejuhid leidsid, et poliitikud saavutasid oma tahtmise, muutes olukorra poliitiliseks, ning kergitasid ka küsimuse, kas Raivo Aeg pole avalikkusele valetanud.

Karnaud pani Pärnitsa ümber seonduv mõtlema tabuteemadele, millest Eesti ühiskond ei taha arutada. „Miks igakord, kui Mikk Pärnits midagi avalikult ütleb läheb suur osa Eestist endast välja? Põhjus selles, et ta kas sihilikult või kogemata puudutab tabusid ja tuleb välja, et neid tabusid, millest ei taheta ühiskonnas rääkida või mille mainimist peetakse halvaks tooniks, on väga palju. Ta rääkis lähisuhte-, seksuaal- ja perevägivallast. Arvestades, palju inimesi peab seda kohatuks, siis vägivald on teema, mida ei taheta Eestis tunnistada. Ta on varem rääkinud laulupeost, millest teen järelduse, et ka see on rahvuslikest tabudest, mille toimumise ja korraldamise üle ei ole kombeks ega sobilik arutada. Kuulasin eile ka leongut, kus räägiti, et tabuks on keskkonnaolukord, et eestlased on võtnud pähe, et meil on puhas keskkond. Aga kui teadlased ütlevad, et põhjavesi on reostunud, ei taheta sellest rääkida ja eelistatakse vaikida.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.08.2020
Kaitseliidu juht eemaldas presidendi külaliste kohta tehtud kriitilise postituse
21.08.2020
Minister Aeg lükkas tagasi ettepaneku Mikk Pärnitsale vägivallaennetuse eest auhind anda
20.08.2020
Riina Solman | Kas pärnitsatele on kõik lubatud?
20.08.2020
Presidendi vastuvõtule minekust loobunud Kaitseliidu ülem: „See on minu isiklik otsus, mis ei ole kommenteerimiseks.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee