Eesti uudised

Pärnu naiste tugikeskuse juht Margo Orupõld: perevägivalla teemat ei tohi poliitikute poolt vähendada  (1)

Toimetas Triinu Laan, 21. august 2020 18:01
Foto: Erlend Štaub
Pärnu naiste tugikeskuse juht Margo Orupõllu sõnul on äärmiselt kurb, et vägivallaennetuse auhinna sündmus sellise kõlapinna on saanud. "Olen ise kõigil neljal auhinna üleandmisel osalenud küll nominendi, küll kandidaadi esitajana. Tean, et see on sügavalt emotsionaalne sündmus mõlemale poolele."

"Vägivalla teemat käsitletakse tänapäeval väga erinevaid teid pidi. Arvamuste paljusus tekitab vastandumisi ja erinevaid leere. Tänane olukord näitabki, et teema on väga keeruline, selle kajastamine ning lahenduste leidmine nõuab tundlikkust ja teadlikkust. Arvud ütlevad, et kolmandik Eesti peredest on puudutatud vägivalla teemast. Seega enamik inimesi teab midagi perevägivallast ja omab seisukohta," tõdeb Orupõld. 

Samal teemal

 Orupõld oli ka ise auhindade üleandmise juures, kus igal nominendil oli  võimalus väikeseks tänukõneks. "Mikk Pärnitsa tänukõne oli pikk, valulik, probleemirohke. Sellele kõnele oleks minu arvates mõni teine foorum õigem olnud. Seekord oli Mikk Pärnitsa valik ja otsus just selline. Kindlasti ei ole mina see, kes ütleb, kas auhind Mikk Pärnitsale anti õiglaselt või mitte. Ei ole ma lugenud tema kandideerimise teksti ja ei tea kas otsustamise põhialuseid." 

Pärnu naiste tugikeskuse juhi sõnul ei tohi kindlasti vähendada või naeruvääristada perevägivalla teemat poliitikute ja kõneisikute poolt. "Vägivalla kuritegudest iga teine on seotud lähisuhtevägivallaga. Kuidas me saame arenenud ühiskonnana öelda, et inimõiguste rikkumine ühe soopoole vastu on normaalsus ning ebaturvaline kodu paljudele pereliikmetele ja lastele on see, kuhu me tahame riigina jõuda. Mõistmist ja sallivust on meile kõigile vaja."

Minister Aeg lükkas reedel tagasi vägivallaennetuse auhinna komisjoni ettepaneku Mikk Pärnitsa autasustamise osas. „Küll aga ei ole mul võimalik allkirjastada autasu andmise käskkirja Mikk Pärnitsa osas, sest vägivallaennetuse autasu mõte on lisaks tänule tehtu eest ka eeskujude loomine. Mikk Pärnitsa avalikkuse ette jõudnud ründavad sõnumid on aga olnud vääritud ja vägivalda õhutavad,“ põhjendas justiitsminister.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee