Eesti uudised

Lisatud Kaitseväe juhataja kommentaar!

Kaitseväe juhataja: „Brigaadikindral Ühtegi viis oma otsusest teavitada ei olnud parim.“ (3)

Kadri Kuulpak, 21. august 2020 14:53
Kaitseväe juhataja, kindralmajor Martin Herem.Foto: Stanislav Moshkov
Sotsiaalmeedias kütab kirgi Kaitseliidu ülema põhjendus mitte presidendi vastuvõtule minna.

Riigikogulane ja sotsiaaldemokraat Jaak Juske kirjutab Facebookis, et Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi oleks võinud eile lihtsalt mitte presidendi roosiaia vastuvõtule minna, kuna ta aga sidus selle presidendi poliitilisi vaateid kritiseeriva avaldusega, on tegemist väga ohtliku pretsedendiga.

Ühtegi ütles neljapäeval Õhtulehele, et jättis taasiseseisvumise pidustustele minemata isiklikel põhjustel, mida ta kommenteerida ei soovi. Facebookis kirjutas ta aga: "Jäägu lilleaia üritused siis mikk pärnitsatele ja minusugustele karedamad tegemised, mis ehk sobivadki enam neile keskealistele meestele, kelle noorus möödus Eesti iseseivust taastades."

Juske küsib Facebookis, kas mõnel järgmisel, võib-olla palju kriitilisemal juhul jätab Ühtegi ka presidendi või valitsuse käsu täitmata, sest talle ei meeldi mõne poliitiku ilmavaade? "Minu arvates võlgneb Ühtegi siinkohal selgitused," lisas Juske.

Riigikogulane ja sotsiaaldemokraat Jaak Juske.Foto: Rauno Vahtre

Õhtulehe arvamustoimetaja Laur Uudam kirjutas arvamusloo peakirjaga "Miks pole Kaitseliidu juhti pärast presidendi solvamist veel ametist vabastatud?", kus ütles, et militaarstruktuuride ülesanne on kaitsta kogu Eestit, ja et isegi kindralid ei saa teha valikuid, et teatud inimrühmad ei ole nende inimesed.

Kaitseväe juhataja, kindralmajor Martin Herem lausus, et on Kaitseliidu ülema, brigaadikindral Riho Ühtegiga rääkinud ning veendunud, et tema lojaalsuses Eesti riigile ja rahvale, sealhulgas presidendile ning valitsusele, ei ole kahtlust.

"Brigaadikindral Ühtegi viis oma otsusest teavitada ei olnud parim, kuid olen veendunud tema professionaalsuses ja oskustes juhtida sõjalise riigikaitse seisukohast ülimalt olulist Kaitseliidu tegevust,“ lisas Herem.

Õhtuleht püüdis kommentaari saada ka kaitseminister Jüri Luigelt, kelle valitsemisalasse jääb ka Kaitseliit, ent reede õhtuks jäi Isamaa poliitik toimetusele tabamatuks. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee