Eesti uudised

Kirjakastist ilma jäetud Loopre külarahval tuleb nüüd jõulukaardi postitamiseks sõita kas rattaga naaberkülla või bussiga Põltsamaale

MAANAINE: tulen mina hommikul, ümbrik näpus, bussipeatusse, aga kirjakasti pole!

Arvo Uustalu, 21. august 2020, 14:24

9 KOMMENTAARI

p
paranoik/ 23. august 2020, 08:18
See pole Omnia bosside agarus-ogarus, vaid imperialistlike haide tellimus, et kõik inimesed muutuksid arvutisõltlasteks. Kõike saab juba teha arvuti ja nutitelefoni abil (peale lastetegemise, vist). Mtõete paberilepanek nõuab ju mõtlemisvõimet aga see on ohtlik.
p
progress?/ 22. august 2020, 20:17
Omniva teenus läheb aina "paremaks". Kui postkasti pole, jääb kirjade saatmine veelgi vähemaks ja nii see välja suretataksegi. Näiteks arvab Omniva, et terve Rakvere linna peale aitab ühest pisikesest postkontorist, mis on lahti sellistel aegadel, et tööinimene peab sinna minekuks eraldi vaba päeva võtma. Ja siis hiljem öeldakse: vähe külastusi.
t
tõestisündind lugu/ 22. august 2020, 18:17
30 aastat asusid prügikastid maja ees. Sel suvel tehti maja ees suur teeremont, prügikastid viidi maja teise otsa. Harjusin prügikotiga sinna jalutama. Ühel varahommikul, olin koeraga ja vaatasin, et ta kaugele ei tormaks, viisin prügipambu uude harjunud kohta, hakkasin juba kaant tõstma, äkki märkasin, et kaant polegi! Prügikaste ka pole. Need olid jälle vanasse kohta lohistatud. Harjumuse jõud on suur! Aga postkastide likvideerimine on küüniline. Küllap saaks mujaltki kokku hoida. Margid läksid nagunii kallimaks. Küll kirjad jälle moodi lähevad, kõik uus on unustatud vana.
j
juku/ 22. august 2020, 17:07
Imelik jah, kui vähendad postkaste , miks siis alles jäävatesse rohkem kirju tuleb - tuleb vist tõdeda, et õige otsus, rahvas hakkas seetõttu kohe rohkem kirju saatma.
õ
õpetaja/ 22. august 2020, 13:33
Kui hääbub paberkirjade kirjutamise traditsioon, hävib ka kirjaoskus, eneseväljendamise oskus. Hakatakse kirjutama lihtlausetega või inglise-eesti murdes. Kiri algab kirikust, rahvas algab raamatust, ütles Runnel. Kui enam ei loeta ilukirjandust ega kirjutata kirju (ka mitte koolikirjandeid, ümberjutustusi, omaloodud salme jne), on tulemuseks kuhugi heaolusse kiirustav rahvamass, kes ei tea, kes ta on ja miks ta on.
s
Sel aastal./ 22. august 2020, 11:49
Lähen mina metsa seenele, aga metsa polegi enam!
p
Postiljon/ 22. august 2020, 10:28
Ise kirjutab ühe kirja aastas ja õigust jääb veel ülegi!
j
juku/ 22. august 2020, 17:09
Selge see. Sul käib ka korstnapühkija korra aastas, milleks sulle korsten?
m
Muhv/ 21. august 2020, 19:35
Neil jääb veel õigust ülegi -- neil kiiretel arendajatel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee