Eesti uudised

Kirjakastist ilma jäetud Loopre külarahval tuleb nüüd jõulukaardi postitamiseks sõita kas rattaga naaberkülla või bussiga Põltsamaale

MAANAINE: tulen mina hommikul, ümbrik näpus, bussipeatusse, aga kirjakasti pole! (9)

LISA KOMMENTAAR

paranoik 23. august 2020 08:18
See pole Omnia bosside agarus-ogarus, vaid imperialistlike haide tellimus, et kõik inimesed muutuksid arvutisõltlasteks. Kõike saab juba teha arvuti ja nutitelefoni abil (peale lastetegemise, vist). Mtõete paberilepanek nõuab ju mõtlemisvõimet aga see on ohtlik.
progress? 22. august 2020 20:17
Omniva teenus läheb aina "paremaks". Kui postkasti pole, jääb kirjade saatmine veelgi vähemaks ja nii see välja suretataksegi. Näiteks arvab Omniva, et terve Rakvere linna peale aitab ühest pisikesest postkontorist, mis on lahti sellistel aegadel, et tööinimene peab sinna minekuks eraldi vaba päeva võtma. Ja siis hiljem öeldakse: vähe külastusi.
tõestisündind lugu 22. august 2020 18:17
30 aastat asusid prügikastid maja ees. Sel suvel tehti maja ees suur teeremont, prügikastid viidi maja teise otsa. Harjusin prügikotiga sinna jalutama. Ühel varahommikul, olin koeraga ja vaatasin, et ta kaugele ei tormaks, viisin prügipambu uude harjunud kohta, hakkasin juba kaant tõstma, äkki märkasin, et kaant polegi! Prügikaste ka pole. Need olid jälle vanasse kohta lohistatud. Harjumuse jõud on suur! Aga postkastide likvideerimine on küüniline. Küllap saaks mujaltki kokku hoida. Margid läksid nagunii kallimaks. Küll kirjad jälle moodi lähevad, kõik uus on unustatud vana.
juku 22. august 2020 17:07
Imelik jah, kui vähendad postkaste , miks siis alles jäävatesse rohkem kirju tuleb - tuleb vist tõdeda, et õige otsus, rahvas hakkas seetõttu kohe rohkem kirju saatma.
õpetaja 22. august 2020 13:33
Kui hääbub paberkirjade kirjutamise traditsioon, hävib ka kirjaoskus, eneseväljendamise oskus. Hakatakse kirjutama lihtlausetega või inglise-eesti murdes. Kiri algab kirikust, rahvas algab raamatust, ütles Runnel. Kui enam ei loeta ilukirjandust ega kirjutata kirju (ka mitte koolikirjandeid, ümberjutustusi, omaloodud salme jne), on tulemuseks kuhugi heaolusse kiirustav rahvamass, kes ei tea, kes ta on ja miks ta on.
Sel aastal. 22. august 2020 11:49
Lähen mina metsa seenele, aga metsa polegi enam!
Postiljon 22. august 2020 10:28
Ise kirjutab ühe kirja aastas ja õigust jääb veel ülegi!
juku 22. august 2020 17:09
Selge see. Sul käib ka korstnapühkija korra aastas, milleks sulle korsten?
Muhv 21. august 2020 19:35
Neil jääb veel õigust ülegi -- neil kiiretel arendajatel.