Eesti uudised

Politsei jätkab Tartus öise alkoholimüügi piiramist 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 21. august 2020 13:31
Foto: Martin Ahven
Tartu koroonakolde teke viis selleni, et 7. augustist on linnas piiratud öist alkoholimüüki. Lühiajalise keelu tulemused on olnud positiivsed ja sellepärast otsustas terviseamet koostöös politseiga piiranguga jätkata.

„Terviseameti hinnangul on Tartumaad puudutav alkoholi müügipiirang näidanud positiivset mõju kinnitatud haigete arvu kujunemisele. Kuigi haigestunute arv on olnud langustrendis, ei ole need numbrid veel siiski piisavalt madalad, et täna alkoholi müügipiirangutest loobuda,“ selgitas oma otsust Lõuna prefekt Vallo Koppel.

Ta lisas, et praegu jätkame müügipiiranguga, loodame jätkuvalt inimeste mõistlikule ja vastutustundlikule käitumisele ning hiljemalt järgmise nädala reedel hindame üheskoos terviseametiga taas olukorda.

Alkoholi jaemüügi keeld kehtib kella 23.00–06.00 vahel. Piirang kehtib kuni Lõuna prefekti korralduse muutmiseni ehk piirangu vajaduse äralangemiseni. Piirangu vajadust hinnatakse vähemalt kord nädalas. Esialgsel hinnangul on tegu lühiajalise piiranguga, mille kestus sõltub suuresti inimeste endi käitumisest