Eesti uudised

ÕL VIDEO | Suurpere soovitab: rutiini peab korda saama, et kooliaasta üle elada! 

Gitta Riener | Video: Erki Pärnaku, Gitta Riener, 21. august 2020 18:00
Foto: Erki Pärnaku
Neljalapselise suurpere põhiline mure oli, kas kool ikka septembris avatakse. Nüüd on aga haridusminister seda kinnitanud ja tuleb edasi mõelda, mismoodi algav õppeaasta kergemini üle elada. Suurpere võlusõnaks on rutiin.

Rebeka ja Ingmar Kure peres kasvab neli last, kellest kolm käivad koolis. Viies laps on peagi sündimas. Kevadel tuli suurperel maadelda distantsõppega. "Eks me mõlemad mehega lahendasime tundide viisi õhtuti matemaatika tekstülesandeid, sest oli vaja last aidata. Tuleb leida oma tugevused ja ülesanded ära jaotada. Koos teha, mitte et üks teeb," räägib Rebeka. 

Samal teemal

Ingmar arvab, et kuna lastel tuli tavaõppesse sisse pikk paus, siis kooliaasta algul läheb esialgu raskeks. "Peab üle elama kuidagi. Võtma sellise hoiaku, et ma saan hakkama. Lapsed peab kooli saama. Jälle peab rutiini korda saama," räägib pereisa. 

Suurperes saatis lapsi kooli see vanem, kes sel päeval ei pidanud väga varakult tööle minema. „Meil käib see kordamööda, kes saadab lapsed välja, vaatab, et nad on söönud ja et koolikotid on kaasas. On ka nii juhtunud, et nad lähevad kooli ja siis avastavad, et kott jäi koju," räägib õpetajana töötav Rebeka. Kuna kolmapäeviti pidid mõlemad lapsevanemad varakult tööle minema, siis neil päevil kutsuti hommikuks appi Rebeka täditütar. 

"Tööpäeva lõppedes tuleme kõik väsinuna ja näljasena koju. Kes on vähem väsinud, see hakkab süüa tegema. Siis koolitükid ja enda tööasjad ja magamaminek," kirjeldab pereema, milline on nende päevakava laste kooliajal. 

Pereema Rebeka lisab, et kui koolirutiin taas algab, siis tuleks nutiseadmed eemale panna mitu tundi enne magamaminekut, õigel ajal uinuda ning tähtsamad asjad teha kõigepealt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee