Eesti uudised

Eesti riigiasutus keelas töötelefonides TikToki: see on turvarisk! 

Toimetas Hindrek Pärg, 21. august 2020 12:16
Foto: Reuters/Scanpix
Riigi infosüsteemi amet (RIA) on tänaseks keelanud oma töötajatel töötelefonides ülipopulaarse äpi TikTok kasutamise ning soovitab kuhjuvate tõendite toel kõigil enne mõelda, kui kõnealune äpp nutiseadmesse laaditakse.

RIA-le kuuluvates telefonides on kogu maailmas tohutult populaarseks muutunud TikTok keelatud alates juuni lõpust, vahendab ERR-i uudisteportaal

Samal teemal

Otsusest teavitati ka teiste riigiametite ja ministeeriumite IT-osakondi, kuid keelamise otsuse peavad asutused ise tegema.

"Keelamise otsuse võtsime vastu kohe, kui jaanilaupäeval sellises keskkonnas nagu Boredpanda kaks Leedu ajakirjanikku jagasid uudislugu sellest, et TikToki näol on tegu pigem andmeid koguva rakendusega, mille fassaadiks on sotsiaalmeedia," ütles ERR-ile RIA küberintsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht Tõnu Tammer.

Leedukate artikkel põhines ühel kasutajal nimega Bangorlol, kes enda väitel oli teinud selgeks, kuidas TikTok on üles ehitatud ning kes soovitas seejärel tungivalt kõigil TikToki kasutamisest loobuda, viidates varjatud andmete kogumisele äpi poolt ja selle seotusele Hiina valitsusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee