Eesti uudised

Kersti Kaljulaid võib kandideerida peasekretäriks „rikaste riikide klubisse“ (3)

Toimetas Hindrek Pärg, 21. august 2020 11:55
Foto: Erki Pärnaku
Eesti president Kersti Kaljulaid, kelle ametiaeg lõpeb tuleval sügisel, võib kandideerida 2021. suvel vabanevale Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ehk niinimetatud maailma rikaste riikide klubi peasekretäri ametikohale ning võimaluste hindamiseks tehakse praegu tõsist taustatööd. 

Kaljulaidi šansse võib suurendada asjaolu, et mitmed suurriigid on mänginud end rahvusvahelisel areenil üksteise vastu ja see suurendab väikeriigist tuleva kompromisskandidaadi võimalusi, kirjutab ERR-i uudisteportaal

ERRile teadaolevalt on ka peaminister Jüri Ratas rääkinud mitmete riigijuhtidega, et saada toetust Kaljulaidi kandidatuurile.

Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe ütles reedel ERR-ile, et president Kaljulaid on andnud nõusoleku, et tema kandidatuuri sobivuse üle võib arutada.

"Plaaniks on seda veel palju nimetada, sest Kersti Kaljulaid on president tuleva aasta oktoobrini ja keskendub sellele tööle, nagu ta on teinud seda viimased neli aastat. Aga tõsi ta on, et rahvusvaheliste organisatsioonide juhte otsitakse ja president Kaljulaid on andnud nõusoleku, et tema kandidatuuri sobivuse üle võib arutada," sõnas Linnamäe. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee