Joe Biden usub, et tema juhtimisel suudab USA „pimeduseajast“ üle olla.Foto: AP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 21. august 2020 09:13
Äsja ametlikult demokraatide presidendikandidaadiks nimetatud Joe Biden teatas kodulinnas peetud kõnes, et Donald Trump on „Ameerikat liiga kaua pimeduseloori all hoidnud“.

Joe Bideni neljapäeval toimunud „tagasi normaalsusesse“ kõne oli osa neli päeva kestvast demokraatliku partei konverentsist, kirjutab BBC. Ta esines Delaware'i osariigis Wilmingtonis pea tühjale areenile – koroonapandeemia tõttu ei toimunud traditsioonilist rahvarohket ja pidulikku parteikonverentsi. Korraldajad valisid selle asemel teistsuguse formaadi, mis hõlmas enamasti eelsalvestatud kõnesid. Kogu õhtu kiitsid Bidenit taevani ka tema endised rivaalid, kes võitlesid varem demokraatide presidendikandidaadiks saamise nimel.

Endine asepresident Biden sõnas, et tema vabariiklasest rivaal on vallandanud liiga palju viha, hirmu ja eraldumist. „Annan teile siin ja praegu oma sõna. Kui te usaldate mulle presidendiameti, toetun ma meie parimatele, mitte halvimatele omadustele,“ sõnas Biden, kes nimetas end valguse liitlaseks. Demokraat kirjeldas, et ameeriklased suudavad ühiselt üle olla praegu valitsevast pimeduseajast. „Valime hirmu asemel lootuse, väljamõeldiste asemel faktid ja privileegide asemel õigluse,“ toonitas Biden, kinnitades, et novembris toimuvad valimised on „elumuutvad“ ja need määravad selle, milline näeb välja Ameerika tulevik.

Karmi kriitikat sai ka Trumpi tegutsemine. Biden kirjeldas teda presidendina, kes ei võta mingit vastutust, keeldub rahvast juhtimast, süüdistab teisi, arendab sooje suhteid diktaatoritega ja õhutab viha ning lõhestumist. „Ta ärkab iga päev üles, uskudes, et töö on seotud tema endaga, mitte kunagi teie kõigiga. Kas soo on Ameerika, mida te soovite endale, oma perele ja lastele?“ rääkis Biden. Ta lisas, et Trump pole suutnud täita oma põhilisi kohustusi ega kaitsta rahvast koroonaviiruse eest.

Donald Trump külastas neljapäeval Pennsylvania osariigis asuvat Scrantonit, mis on muuhulgas linn, kus Joe Biden sündis. Trump ütles kaalukausiks olevas osariigis, et „Biden pole Ameerika sõber“. Trump süüdistas konkurenti ameeriklaste töökohtade kadumises tänu globaalsetele kaubanduslepetele, Pariisi kliimaleppele ja rohelise energia plaani. „Kui te tahate eelvaadet oma elust Bideni valitsemisajal, siis vaadake Minneapolise hõõguvaid varemeid, vägivaldset anarhiat Portlandis, veriseid kõnniteid Chicagos ja kujutage ette, milline kaos saabub igasse Ameerika linna,“ hoiatas Trump.

77aastane Biden on arvamusküsitluste kohaselt 3. novembril toimuvate presidendivalimiste favoriit, ent kindlasti on veel liiga vara demokraadile valimisvõitu ennustada.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Jaanus 21. august 2020 12:07
Demokraadid või mis iganes. Fakt on see, et nad on deemonkraatia klannist ja igal pool kus on demokraadid võimul olnud on heldelt lubatud ja külvatud sotsiaalseid hüvesid ning ohjeldamatult makse tõstetud. Keeg peab ju need heldekäeliselt lubatud sotsiaalsed hüved ka ju kinni maksma. Ega's tühjusest ju raha tekkida ei saa.

SISUTURUNDUS