Foto: Rauno Volmar/Ekspress Meedia
Toimetas Triinu Laan, Kadri Kuulpak 20. august 2020 17:06
Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Riho Ühtegi, teatas täna sotsiaalmeedias, et ei kavatse presidendi vastuvõtule roosiaeda minna. Põhjuseks tõi ta välja üleeile presidendilt ja justiitsministrilt vägivallaennetuse auhinna saanud Mikk Pärnitsa.

"Oleks täna Roosiaedagi läinud, kuid peale eilset pole see nagu kohane. Jäägu lilleaia üritused siis mikk pärnitsatele ja minusugustele karedamad tegemised, mis ehk sobivadki enam neile keskealistele meestele, kelle noorus möödus Eesti iseseivust taastades," kirjutas Ühtegi oma Facebooki lehel. Nüüdseks on postitus siiski eemaldatud.

Ta lisas kommentaarides, et see ei ole kindlasti üleskutse teistele loobumiseks. "Paljud tublid kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad on saanud õhtuks kutse roosiaeda ja ma loodan, et minu otsus nende oma ei mõjuta. Nad on selle ürituse välja teeninud ja miks mitte sinna oma kaaslast ka viia."

Õhtulehele otsust kommenteerides oli Ühtegi sõnaaher. "See on väga isiklik põhjus nii et seda ma ei hakka kommenteerima," vastas Ühtegi, miks otsustas presidendi vastuvõtule mitte minna. 

Küsimusele, kas see on seotud Mikk Pärnitsaga, vastas Ühtegi uuesi, et tegemist on isikliku otsusega, mida ei ole vaja avalikult kommenteerida. "Võite nii kirja panna, et see on minu isiklik otsus, mis ei ole kommenteerimiseks," pareeris Ühtegi. 

Üleeile leidis aset neljandat aastat toimunud vägivallennetuse auhindade väljaandmise tseremoonia, kus tunnustati teiste hulgas Mikk Pärnitsat. Avalikkuses tekitas pahameelt kleidis ja kontsakingades tseremooniale tulnud Pärnitsa riietus. Samuti tekitas pahameeletormi Pärnitsa kõne. Teiste seas mõisits selle hukka justiitsminister Raivo Aeg, kes tõi muuhulgas välja, et tunnustatud on nimekirja sattunud statuuti rikkudes ning iga isiku teened tuleb üle vaadata.

Pärnits ütles auhinda vastu võttes, et Eesti perekond on lapse ja ka täiskasvanud naise jaoks kõige ohtlikumaks paigaks. "Suurt rolli mängivad need seadused ehitanud keskealiste meeste egod, kes ei taha teadvustada millist vägivallapesa nn traditsiooniline perekonnamudel endas peidab /.../ Hetkel on seis selline, et traditsiooniline perekond on lapsele kõige ohtlikumaks kohaks ning seadused soosivad jätkuvalt vägistamiskultuuri," sõnas Pärnits. Kogu kõne loe SIIT