Maailm

Trumpi endine nõunik Steve Bannon arreteeriti kahtlustatuna petturluses 

Toimetas Triinu Laan, 20. august 2020 16:54
Foto: Reuters/Scanpix
President Trumpi endine peastrateeg ja kampaaniajuht Steve Bannon seisab silmitsi süüdistusega petturluses, mis puudutab USA ja Mehhiko vahelise müüri püsitamise jaoks kogutud raha. Lisaks Bannonile on arreteeritud veel kolm kahtlusalust. 

Väidetavalt kogus online kampaania "Me ehitame müüri " üle 25 miljoni dollari, vahendab BBC. Bannon sai mittetulundusorganisatsiooni kaudu üle ühe miljoni dollari, millest sadu tuhandeid dollareid kasutas ta oma isiklike kulude eest tasumiseks. 

Trump vabanes Bannonist 2018. aasta algul, väidetavalt solvudes, et Bannon jagas ajakirjanik Michael Wolffiga tema kohta mitte just kõige positiivsemat informatsiooni. Wolff kirjutas Trump ametiaja algusest raamatu „Tuli ja raev“. Lisaks polevat presidendile meeldinud jutt sellest, kuidas tema taga kuulub tegelik võim Bannonile.

Bannon oli Trumpi presidendikampaania peastrateeg ja tema „America First“ („Ameerika esimesena“ - ingl. k.) loosungi kujundaja, samuti populistliku sisuga uudistesaidi Breitbart endine tegevjuht. 

Samal teemal

30.05.2019
Trumpi fännid asusid ise müüri ehitama, kuid kaugele sellega ei jõudnud
29.04.2019
Mida teeb Trumpi endine nõunik Steve Bannon? Peab Paavst Franciscuse vastu ristisõda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee