Eesti uudised

ÕUDUS VÄIKESAAREL: šaakal murrab lambatalle, rebased rapivad linde, merikotkad ründavad saaki 

Marvel Riik, 20. august 2020 11:00
OHUSTATUD LIIK: Eelmisel aastal kandis maaeluministeerium Kihnu maalamba ohustatud tõugude nimekirja. Manilaiu väikesaarel ihuvad hammast lambalihale nii kotkas, rebane kui ka šaakal.Foto: Kollaaž (Kadri Sirk, Anneli Raud, Tõnis Ulm / keskkonnainspektsioon, Mati Hiis)
„Mõned lambad on veel poegimas. Mul on täitsa hirm, et ma ei saa neid tallesid. Šaakal on kindlasti platsis. Ei jõua ju ööpäev läbi seal valvata,“ kardab Manilaiu saarel Kihnu lambaid kasvatav Anneli Ärmpalu-Idvand. Eelmisel nädalal nägi pererahvas, kuidas šaakal oli neljapäevase talle maha murdnud. Koroonakriisi ajal ärajäänud kevadjahi tõttu kubiseb saar ka rebastest ja õhust ähvardavad tallekesi merikotkad.
Liivi lahte ankurdatud väikesaar Manilaid elab läbi pinevaid päevi. Erinevalt varasematest aastates kuuleb rannaniitudelt rohkelt lindude hädakisa – rebased on kätte saanud järjekordse saagi. Saarel jooksebki ringi hulk rebaseid, kes on isekeskis kogunud niivõrd palju julgust ja jõudu, et kanavarga nimetuse kõrvale taotletakse juba kaalukamat tallevarga tiitlit.
Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.09.2019
Inetust pardipojast kauniks luigeks: ebardiks tembeldatud kihnu maalammas taastab oma au

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee