Maailm

Soome valitsus Eestile reisipiiranguid ei kehtestanud (1)

Toimetas Aare Kartau, 19. august 2020 09:30
Eestlased ei pea veel Soome reisipiirangute pärast muretsema.Foto: Küllike Rooväli
Soome siseminister Maria Ohisalo kinnitas, et ehkki mitme riigi reisipiiranguid karmistati, on Eestist võimalik endiselt kitsendusteta Soome reisida, kirjutab Yle.

Soome valitsus karmistas taas reisipiiranguid riigi sise ja välispiiridel, sest koroonaviirus on hakanud mitmes riigis ohtlikult kiiresti levima. Siseminister Ohisalu sõnul taastati piirangud Norra, Taani, Islandi, Saksamaa, Kreeka ja Malta suhtes. Uutest kitsendustest teatati kolmapäeva hommikul toimunud briifingul.

Soome valitsus otsustas, et Eesti suhtes ei kehtestata mingeid uusi piiranguid, sest siin pole uute nakatumiste arv piirmäära ületanud. Valitsus on varem öelnud, et 8-10 nakatumist 100 000 inimeste kohta on see vahemik, kus valitsus saab otsustada, kas lugeda riik turvaliseks või mitte. Eestis jääb viimase kahe nädala nakatumine täpselt sinna vahemikku. Soome valitsuse kehtestatud juhiseid ajakohastatakse kahe nädala pärast.

Samal teemal

17.08.2020
SUUR KOROONAKAART: Rumeenias nõuab suvine koroonapuhang massiliselt elusid, Kreekast tulles peab jääma eneseisolatsiooni
14.08.2020
Soome reisipiirangud Eestile veel ei kehti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee