Eesti uudised

Kivisaare vastu astunud aktivistil on annetustega kokku kogutud raha esimeseks kohtuetapiks (5)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 18. august 2020 12:25
Katrina IndianaFoto: Erakogu
Alari Kivisaare vastase petitsiooni loonud aktivist Katrina Indiana on annetustega kokku kogunenud raha kohtutee esimeseks etapiks. Sellega astub ta vastu Kivisaare 75 000 euro suurusele kahjunõudele.

Indiana saab kohtuvaidluses tuge Inimõiguste keskuselt. „Oma arvamuse avaldamine on igaühe põhiõigus, kuid seda tuleb teha teiste õigusi austades,“ on keskus teatanud.

Samal teemal

„Laiemaks eesmärgiks oli kaitsta meie kõigi põhiõiguslikke väärtusi ja mitte normaliseerida laimu ja vähemusi alavääristavaid ütlusi,“ kommenteeris toimuvat Indiana Õhtulehele. Loe pikemat intervjuud SIIT.

Juuni alguses Sky Plusi hommikuprogrammis USA massirahutusi kommenteerinud saatejuhtide Alari Kivisaare, Kristjan Hirmo ja Maris Järva julge sõnakasutus ärritas paljusid kuulajaid. „Kas mustanahalise näol oli tegemist mingisuguse pätiga, ma ei ole süvenenud,“ küsis Kivisaar eetris. „Ilmselgelt keegi ei tahtnud kedagi ära tappa, aga ikka juhtub. Äkki mustad on pätimad? No ei tea, äkki keegi teeb mingit statistikat,“ lisas ta.

Samal teemal

16.07.2020
Peaprokurör Andres Parmas Kivisaare vallandamispetitsioonist: niisugust sotsiaalse kiusu kampaaniat ei saa ma mingil viisil heaks kiita
13.07.2020
Kohtulahingusse kistud aktivist Katrina Indiana: hing sai täis! Olen näinud sõpru, kellele on Alari Kivisaare ütlused väga haiget teinud
31.06.2020
Alari Kivisaarelt tohutu kahjunõude saanud Katrina Indiana: olen valmis pikaks kohtuteeks, et oma õiguste eest seista