Maailm

Uus-Meremaa valimised lükkusid uue koroonapuhangu tõttu ühe kuu võrra edasi 

Toimetas Aare Kartau, 17. august 2020 09:04
Peaminister Jacinda Ardern oli sunnitud valimised edasi lükkama.Foto: Imago/Scanpix
Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern lükkas koroonaviiruse uue laine tõttu riigi üldvalimised kuu aega edasi, kirjutab BBC.

Hääletus pidi algsete plaanide kohaselt toimuma 19. septembril, ent praeguse seisuga peetakse valimised hoopis 17. oktoobril. Ardern mainis esmaspäeval, et uus kuupäev võimaldab erakondadel uute asjaolude valguses kavandada ümber oma valimiskampaaniat. Peaminister kinnitas, et tal polnud mingit kavatsust hääletamist edasi lükata, ent uue puhangu valguses oli see vajalik käik. Opositsiooniline Rahvuspartei on valimiste edasilükkamises kahtleval seisukohal, kuna nende arvates annab see Ardernile ebaõiglase eelise. 

Eelmise nädala alguses läks Uus-Meremaa suurim linn Auckland taas karantiini. Esmaspäeval teatati linnas üheksast uuest koroonajuhtumist, mis teeb uue puhanguga kaasnenud juhtumite koguarvuks 58. Algselt arvati, et puhang sai alguse neljaliikmelisest perekonnast, ent tervishoiutöötajad tuvastasid hiljem ühe varasema juhtumi. Teadaolevalt oli pere diagnoosist šokeeritud, kuna keegi neist polnud reisimas käinud.

Uus-Meremaal on neli häireolukorra taset. Auckland on olnud uute meetmete väljakuulutamisest alates 3. tasemel. Ülejäänud riik asub veel 2. tasemel. Enne uue kolde avastamist oli Uus-Meremaa valitsus tühistanud pea kõik märtsis kehtestatud piirangud.

Samal teemal

12.08.2020
Uus-Meremaal lõppes 102 päeva kestnud koroonavaba periood
09.08.2020
Uus-Meremaa sada päeva viirusest puhtana
02.07.2020
Uus-Meremaa tervishoiuminister lahkus kahe koroonajuhtumi tõttu ametist
27.04.2020
Jacinda Ardern: Uus-Meremaa sai koroonaviirusest võitu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee