Maailm

Valgevene protesteerib: „Saame esimest korda elus hingata!” 

Ohtuleht.ee, 16. august 2020 18:28
Valgevene protest.Foto: Alexander Shcherbak/TASS
Valgevene tänavatel on tunda eufooriat. Tuhanded inimesed kogunevad pealinnas Minskis, et avaldada vastuseisu president Aleksandr Lukašenkale ja tema protestijate vastu suunatud vägivaldselele mahasurumisele, vahendab BBC.

Inimesed lehvitavad opositsioonilippu – valget punase triibuga ning on kaasa võtnud lilled ja õhupallid näitamaks, et nende liikumine on rahumeelne.

 „Saame esimest korda elus hingata! See on hämmastav tunne,” ütles 33-aastane Andrey BBC-le.

Paljud tunnevad, et pärast 26aastat kestnud president Lukašenka valitsemist on Valgevene ootamas uut algust.

Samal teemal

„Oleme kindlad, et kõik muutub. Usume oma võitu. Seetõttu tuleme tänavale välja iga päev,” ütles laupäeval Minski kesklinnas rahvamassiga liitunud Jekaterina.

Nüüd protestivad inimesed avalikult, kuid rahumeelselt. Samas vaid mõni päev tagasi tekitasid politseinike ja meeleavaldajate vägivaldsed kokkupõrked valgevenelaste seas viha ja terrorit. Nimelt politsei ja eriväelased kupatasid tänavatel juhuslikult suvalisi inimesi politseiautodesse. Jalakäijad, möödujad – ükskõik kes peeti kinni.

Politsei peatas jalgratturid ja arreteeris nad. Samuti väänas politsei telefoniga rääkivate inimeste käsivarsi ja vedas nad lihtsalt minema. Kinni peeti isegi need, kes just koduteelt bussilt maha said. Õhtuti oli kõik veelgi vägivaldsem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee