Maailm

Lukašenka hoiatas valgevenelasi: „Ärge hävitage oma esimest presidenti! See oleks teie lõpu algus!“ 

Ohtuleht.ee, 16. august 2020 17:23
Valgevene president Aleksander Lukašenka.Foto: AP Photo/ Dmitri Lovetsky
Minski valitsuse maja lähedal peetakse Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenka toetuseks meeleavaldus. Riigipea tõusis poodiumile pühapäeval umbes kell 14.00.

Lukašenka teatas, et väljakul on kokku umbes 50 000 inimest. Riigibüroo Belta andmetel oli presidendi kõne alguses üritusel kokku hoopis 65 000 inimest ja hiljem isegi üle 70 000, vahendab Tut.By.

Samal teemal

Lukašenko alustas oma kõnet sellega, et tänas publikut kohaletulemise eest. Inimesed tervitasid presidenti ja karjusid: „Me armastame sind!”

„Ma ei tahtnud teid sellele väljakule kutsuda. Teil on palju muud ka teha, näiteks valmistada lapsi kooliks ette. Aga see pole minu süü, et ma pidin teid väljakule kutsuma,” ütles Lukašenka.

Lukašenka tuletas meelde, mida temalt täpselt küsiti. „Te palusite 20 dollari suurust palka, palusite talupoegadelt maad mitte ära võtta, palusite tagada tasuta meditsiini ja haridust. Ehk palusite minul kui täiesti kogenematul inimesel viia inimesed kuristikust eemale. Me tegime seda. Oleme teinud seda, millest unistasid miljonid eelkäijad, oleme ehitanud iseseisva suveräänse riigi. Me saime hakkama!“ kiitis ta.

„Ma tahan küsida, mida te nüüd tahate?“

- „Rahu!”

„Kas tahate vabadust?“

- „Ei!“

„Öelge mulle siis, mida!“

- „Rahu!“

„Kas soovite midagi muuta?“

- „Ei!“

„Mida me muudame?“

- Mitte midagi!“

Lukašenka hoiatas: „Ärge hävitage Lukašenkat, oma esimest presidenti! See saab olema teie lõpu algus. Tulevikku ei ehitata kunagi tuha peale. Teist saavad kerjused, jalutate siis välja sirutatud käega ja küsite leivapalukest. Ma hoiatasin teid, et valimised saavad olema huvitavad ja pärast valimisi veelgi huvitavamad!“

„Hoolitsege Valgevene eest! See ei kuulu enam meile, vaid meie lastele ja lastelastele. Kutsun teid üles riiki kaitsma, toetama inimesi, kes lähevad teie eest lahingusse. Teie tuleviku nimel,“ sõnas ta.