Uudised

GALERII | Metsasõprade meeleavaldus: „Lõpetage laastamine, meie lapsed vajavad õhku ja vett!“ (5)

Kristiina Tilk, 16. august 2020, 16:33
Metsaprotest ToompealFoto: Hannes Dreimanis
16. augustil kogunesid metsasõbrad üle Eesti meeleavalduseks, et tähistada tagantjärgi rahvusvahelist metsade päeva ning näidata Riigikogu ja valitsuse liikmetele, et Eesti inimeste jaoks on mets oluline ökoloogiline ja kultuuriline kooslus, mida tuleb hoida ja kaitsta ning heaperemehelikult majandada. 

Üle-eestiline metsameeleavaldus toimus vähemalt 24 eri paigas, teiste seas näiteks Vormsi saarel, Setomaal ning Mulgimaal.

Metsaprotest Toompeal Foto: Hannes Dreimanis

Kella 13ks kogunes grupp meeleavaldajaid metsaketi moodustamiseks Toompeale, et anda poliitikutele ja otsustajatele märku - nõnda enam edasi ei saa, ei taha ega tohi! 

Ühtki poliitikut üritusel küll silma ei hakanud, kuid turistide pilke püüdsid pillimäng, plakatid ja kooris hüütud laused küll. Nad arutasid endamisi: "Mis siin toimub?"

Üks inglise keelt kõnelev proua ei peljanud tulla ajakirjaniku juurde ja küsida: "Vabandage, mis nad siin teevad?" Saanud vastuseks, et avaldatakse meelt metsa toetuseks ja kaitseks, küsis ta: "Kelle eest nad seda metsa kaitsevad?"

Seegi selgeks räägitud, lahkub ta tänades, et jagada infot ka ülejäänud seltskonnaga, kes seni toimunut pisut segaduses ilmel jälginud olid. 

Üks metsa toetuseks meelt avaldama tulnud härra ütleb: "See, kuidas metsaga praegu käitutakse, on kuritegelik! Täiesti põhiseadusevastane! Ainult lõhutakse ja mõeldakse rahale, muu ei huvita kedagi. Meid huvitab!" 

Teine märgib: "See on vähim, mida ma teha saan. Eks mind peetakse lolliks, aga las peavad pealegi."

Metsasõprade meeleolu on sõbralik ning ühtehoidev.

Toompealt viib tee edasi Hirveparki, kus loetakse ette Eesti Metsa Manifest. 

Tee sinna on täis pillimängu ja erinevaid metsateemalisi hüüdlauseid. 

"Mis asja nad siin tegid?" arutavad kaks härrat omakeskis lahkuvaid inimesi vaadates. 

Sekkun nende vestlusesse: "Nad soovivad, et raiemahud väheneksid ja metsamajandamine oleks loodussõbralik."

"Jaa, eks ta vist tegelikult õige vist ole. Metsad on nii lagedaks tehtud, lindudel ja loomadel polegi enam kuskil olla," leiavad härrad. Nad lisavad, t isegi seent ei saa enam metsast korjata, sest pärast puude mahavõtmist ei raatsi keegi oksarisu kokku koristada ning see on ilusad metsaalused suuresti olematuks muutnud. 

Eesti metsade kaitseks on algatatud petitsioon, millega nõutakse vabariigi valitsuselt, riigikogu saadikutelt nii koalitsioonis kui opositsioonis seadusandluse ettevalmistamist viivitamatuks üleminekuks tasakaalustatud metsandusele. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee