Maailm

Valgevene: Vladimir Putin tuleb rahutagamisel appi! (2)

Toimetas Marvel Riik, 16. august 2020, 10:07
Vladimir Putin ja Alexandr Lukašenko.Foto: Mikhail Klimentyev / AP
Valgevene president Alexandr Lukašenka teatas Kremlile, et mässumeelsus Valgevenes võib levida Venemaale, kui tema režiimi alustalad Minskis hakkavad nõrgenema. Lukašenka ütles pärast laupäevast telefonikõnet Venemaa presidendiga, et Putin lubas igakülgset abi julgeoleku tagamiseks, vahendas The Guardian.

Lukašenka pöördus Putini poole, et saada abi vaigistamaks kasvavat protestilainet Valgevenes. Teatavasti on Venemaa satelliitriigis kasvamas rahva protest Valgevene presidendi Alexander Lukašenka vastu pärast viimaseid presidendivalimisi, mis lõppesid Lukašenka suure võiduga.

Samal teemal

Alates valimispäevast ehk 9. augustist toimuvad Valgevenes massimeeleavaldused, millega vaidlustatakse valimistulemusi. Võimud on püüdnud meeleavaldusi maha suruda muu hulgas vägivallaga.

Nüüd on Lukašenka pöördunud Venemaa presidendi Vladimir Putini poole, et saada abi olukorras, kus tema legitiimsus on saanud suure löögi ja tema 26 aastat kestnud režiim on sattunud tõsisesse ohtu.

Lukašenka hinnangul võib revolutsioonivaim levida ka Venemaale, mis küsimärgistaks Putini valitsemise. „See ei ole oht ainult Valgevenele… Kui Valgevene ei pea vastu, liigub laine ka sinna [Moskvasse],“ ütles Valgevene president laupäeval televisiooni vahendusel. Lukašenka sõnul juhivad meeleavaldusi varjulised tegelased välismaalt.

Kahe riigi presidentide telefonikõned andsid mõista, et Putin on valmis tulema Valgevenele appi. „Mõlemad pooled väljendavad kindlust, et tekkinud probleemidele leitakse peagi lahendused,“ seisis Kremli transkriptsioonis, mis koostati pärast laupäevast telefonikõnet. Pärast kõnet oli Lukašenka andnud oma sõjaväeülematele teada, et Putin on lubanud igakülgset abi tagamaks Valgevenes turvalisus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee