Maailm

Suurbritannia ostis juurde 90 miljonit annust paljulubavat koroonavaktsiini (1)

Toimetas Reti Jõerand, 15. august 2020 19:55
Pilt on illustratiivne.Foto: Pixabay
Briti ametnikud on farmaatsiaettevõtete Johnson & Johnson ja Novavax pingutuste toetuseks tellinud juurde veel 90 miljonit annust eksperimentaalset koronaviiruse vaktsiini, vahendab Daily Mail.

Kui kõik Ühendkuningriigi poolt ette tellitud vaktsiinid tõepoolest toimivad ja need ka tootmisesse suunatakse, on riigil  kokku lausa 340 miljonit annust vaktsiini. See on piisav, et anda igale riigi elanikule suisa viis doosi. Suurbritannia lähenemisviis „osta esmalt, testi hiljem“ võib olla parim võimalus töötava vaktsiini saamiseks, ütles Vaccine Taskforce'i juht. Ta tunnistas, et siisiki enamik Covid-19 vaktsiinidest ei tööta.

Samal teemal

Praegu toimub vaktsiini välja töötamise osas globaalne võidujooks, kuna see võib olla ainus võimalik võimalus, mis koroonaviiruse peatab. Selle väljatöötamine on viimastel nädalatel saanud hoogu, kuna saabunud on varajased uuringutulemused.

Suurbritannia üks suurim lootus on Oxfordi ülikooli poolt välja töötatud vaktsiin. Selle esimene kliiniline uuring näitas, et vaktsiin tõepoolest tekitab immuunvastuse ja on inimesele ohutu.

Suurbritannia viimase uuringu tulemused jõudsid kohale pärast seda, kui Venemaa teatas, et on pärast mõnekümne inimesega läbi viidud katsetuste heaks kiitnud oma vaktsiini. See valmistab aga teadlastele muret, kuna Venemaa katsetuste tulemused ei anna veel garantiid, et vaktsiin oleks ka ohutu.

Samal teemal

14.08.2020
KÜSITLUS: enam kui pooled Venemaa arstid suhtuvad uude koroonavaktsiini skeptiliselt
12.08.2020
Küsimus | Kas koroonavaktsiini eest maksab riik või inimene ise?
12.08.2020
TEADLASED KAHTLEVAD: Venemaa koroonavaktsiin tekitab hämmingut ja ohutunnet
11.08.2020
Venemaa registreeris Covid-19 vaktsiini: inimkatse tehti ka Putini tütre peal, maailm venelasi ei usu