Maailm

Euroopas naasevad orkestrid lavale distantseerimismeetmeid järgides  

Toimetas Reti Jõerand, 15. august 2020 18:00
Pilt on illustratiivne.Foto: Pixabay
Meelelahutuskohad avavad pärast koroonaviirust järk-järgult uksi. Samuti valmistuvad orkestrid nii Pariisis kui ka kogu Euroopas astuma taas lavale, kuid nüüdsest kasutatakse uusi distantseerimismeetmeid nii laval kui ka istumisruumides, vahendab CNN.

Pandeemia ajal jäid ära kõiksugused etendused ja kontserdid. Eriti raske oli toime tulla muusikutel, kes oma loomingut esitavad just publiku ees. 

Füüsilise distantseerumise tõttu polnud muusikutel võimalik pikka aega üheskoos proove läbi viia. Mõned arvavad, et just puhkpillide mängimine ja laulmine on suured viiruse edasikandjad.

Pandeemia ajal kasutasid paljud muusika- ja etenduskunstide rühmad kontsertide läbiviimiseks digitaalset lähenemist, et püsida oma publikuga ühenduses ja et siiski saada mingitki tulu. Berliini filharmoonia pakkus märtsis piiratud ajaks tasuta juurdepääsu arhiivietendustele. Samamoodi on Pariisi filharmoonia veebisaidil mitmeid tasuta live-esinemisi ja intervjuusid.

Saalide taasavamisel on uued istekohtade muudatused teravas kontrastis traditsioonilise orkestripaigutustega. „Seni on alati idee olnud selles, et muusikud istuksid üksteisega väga lähestikku, et saavutada maksimaalne kontakt. Sama kehtib ka publikuga,“ ütles Pariisi orkestri muusikajuht Klaus Mäkelä.

Pandeemia tõttu tuleb aga nüüd ümber mõelda, kuidas täpselt muusikud lavale paigutada nii, et nad ei oleks üksteisele liiga lähedal. Näiteks Pariisi filharmoonias hoitakse muusikuid üksteisest lava peal  peaaegu kahe meetri kaugusel. 

Hoolimata asjaoludest on Mäkelä orkestri lavale naasmise suhtes optimistlik, rõhutades, et uute koosseisude tõttu peavad esinejad üksteisega rohkem koostööd tegema. „Ja hoolimata uutest distanseerimismeetmetest,  saame mängida üsna suure orkestrikoosseisuga, mis teeb meid väga õnnelikuks,“ lisas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee