Eesti uudised

Soome reisipiirangud Eestile veel ei kehti (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 14. august 2020 18:54
Foto: Stanislav Moshkov
Soome kehtestatud normi kohaselt kehtib karantiininõue inimestele, kes tulevad riikidest, kus nakatumiste arv on kõrgem kui kaheksa nakatunut 100 000 inimese kohta. Eesti on endiselt turvaliste riikide nimekirjas, kuigi viimaste andmete kohaselt on 100 000 inimese kohta nakatunuid 9,2.

Tallink Silja OÜ tegevjuht Margus Schults ütles ERR-ile, et tegelikult on kaheksa kuni 10 veel see vahemik, kus valitsus saab otsustada, kas riik loetakse turvaliseks või mitte, vahendab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer ütles samuti, et Eesti on veel roheline riik, kuid lisas, et see olukord on muutuv, eriti seoses praegu tõusnud nakatumistega Eestis.

"Muidugi vaadates eilseid ja tänaseid nakatumise numbreid, tundub, et see joon hakkab alla minema ehk asjad lähevad meile paremaks, aga olukord on üsna ettearvamatu," ütles Volmer.

Volmeri sõnul vaatab Soome valitsus nädala jooksul piirnormid üle ning Soome terviseameti soovitustel teevad riikide kohta otsused, mis peaksid kehtima hakkama alates 24. augustist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee