Krimi

Lihula tulistaja viiakse kuriteopaigale juhtunut lahti seletama 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 14. august 2020 13:24
32aastane Mikk Tarraste tulistas Lihulas surnuks kaks inimest ja haavas kolme.Foto: Robin Roots
Ligi kaks kuud kestnud kriminaaluurimises toimub täna uurimistoiming, mille käigus seostatakse kahtlustatava ülekuulamisel antud ütlused konkreetsete sündmuskohtade ja ajajoonega. Selleks tuuakse kuriteos kahtlustatavana vahistatud mees Lihula lähistele sündmuskohale, et ta saaks oma versiooni toimunust maastikul ette näidata.

Uurimistoimingul osalevad lisaks kahtlustatavale ja politseinikele ka kaitsja ja prokurör. Tõendite segamatuks kogumiseks peatatakse menetlustoimingu ajaks sündmuskoha lähedal liiklus. Pärnu ja Haapsalu vahelist maanteed piirang ei puuduta, seal jääb liiklus avatuks.

„Ütluste seostamine olustikuga on oluline toiming usaldusväärse pildi loomiseks sündmuste käigust ning kogutud tõendite usaldusväärsuse kontrollimiseks,“ ütles vanemprokurör Gardi Anderson. „See ei tähista siiski veel uurimise lõppu. Tegu on väga tõsiste süüdistuste ja paljusid inimesi puudutanud sündmusega ning ehkki toimetame aega viitmata, ei tohi uurimise lõpetamisega kiirustada,“ ütles prokurör.

Tulistamises kahtlustatava vahistamistähtaeg on pikendatud oktoobri alguseni, vajadusel on seda võimalik prokuröri taotlusel kahe kuu võrra pikendada.

Tegu on uurimistoiminguga ning kõrvalisi isikuid toimingu juurde ei lubata.

Samal teemal

08.05.2020
Endine siseminister Hanno Pevkur: politsei ei oleks tohtinud Lihula tulistaja relvaluba pikendada
07.05.2020
Lihula tulistamises hukkus kohalik apteeker
07.05.2020
AJATELG | Mida teame Lihulas toimunud tulistamisest praeguseks hetkeks