Maailm

Miks just tema? Joe Biden valis asepresidendikandidaadiks Kamala Harrise 

Tõnis Erilaid, 12. august 2020 20:55
JOE BIDENI MEHINE KÄEPIGISTUS: „Kui minu käest küsitakse, miks ma just Kamala Harrise valisin, siis vastan – aga miks mitte?“ tsiteerib Biden klassikuid, surudes võimaliku asepresidendi kätt.Foto: Reuters/Scanpix
Kõigepealt oli otsus: vananeva Joe Bideni asepresident peab olema naine. Soovitatavalt noorevõitu, esinduslik ja intelligentne. Washington Post kirjutab, et finaali jõudsid 11 naist. Neilt päriti esimese asjana: „Mis te arvate, millise hüüdnime annab teile Donald Trump?“ Kuuldavasti oli senaator Kamala Harris vastanud: „Cop.“ See on politseiniku kohta käiv slängisõna. See ei olnud muidugi peamine põhjus, miks Jamaica päritolu isa ja indialannast ema 55aastane tütar osutus valituks. Kuid too sõna iseloomustas teda hästi.  

Senaator Kamala Harris oli juba varem Joe Bideni aisapaari tähtsaim kandidaat. Paraku takistas seda kiiremini välja kuulutamast demokraatide peamise presidendikandidaadi väike solvumine. Nimelt oli Harris demokraatide eelvalimistel üks kümmekonnast üles seatud presidendikandidaadi kandidaadist ja tal puhkes Bideniga viimases debativoorus nagin. Nimelt süüdistas ta Bidenit koostöös kahe segregatsiooni toetanud senaatoriga – kui valgete koolid avati ka mustanahalistele. Ärritunud Biden tõrjus küll süüdistust, kuid oli näha, et ta on hingepõhjani solvunud.  

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.08.2020
ESMAKORDNE: Joe Biden valis asepresidendikandidaadiks mustanahalise Kamala Harrise
11.08.2020
Taas eksinud Donald Trump: 1917. aasta pandeemia lõpetas II maailmasõja