Maailm

Uus-Meremaal lõppes 102 päeva kestnud koroonavaba periood 

Toimetas Aare Kartau, 12. august 2020 13:32
Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern pidi uute Covid-19 juhtumite valguses parlamendi laialisaatmise edasi lükkama.Foto: AFP/Scanpix
Uus-Meremaa suurimas linnas Aucklandis kehtestati taas karantiin, kui seal tuvastati neli kohalikku koroonaviirusega nakatunut. Riigis oli lokaalse haigusjuhtumita möödunud 102 päeva, kirjutab BBC.

Neli Aucklandis elavat nakatunut olid ühe perekonna liikmed. Ükski neist polnud hiljuti reisinud, mistõttu on keeruline öelda, kuidas viirus taas Uus-Meremaal levima hakkas. Terviseametnikud asusid kiirelt nakatunute kontaktseid tuvastama – tõenäoliselt avastatakse veel kohalikke haigusjuhtumeid.

Samal teemal

Kohe pärast nakatunute tuvastamist kehtestati linnas taas piirangud. Võimud palusid Aucklandi elanikel koju jääda. Samuti keelatakse suured kogunemised ja suletakse vähemolulised ettevõtted. Ka kogu riigis taastatakse mõned sotsiaalse distantseerumise piirangud.

Enne teisipäeva oli Uus-Meremaa saanud 102 päeva hakkama ilma lokaalse haigusjuhtumita. Kõik 22 viirusjuhtumit, mis selle aja jooksul tuvastati, olid seotud riiki rännanud inimestega, kes viibisid isolatsioonirajatistes karantiinis. Pandeemiaga toimetulekul rahvusvaheliselt palju kiidusõnu teeninud Uus-Meremaa valitsus oli augustiks pea kõik märtsis seatud piirangud kaotanud. 

„102 päeva möödudes võisime meelerahuga tunda, et Uus-Meremaa on väljaspool ohtu. Ükski riik pole olnud nii pikalt viiruse taasilmnemiseta. Ja kuna olime ainsad, pidime me plaani koostama. Ja seda me ka tegime,“ teatas Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern. Tema sõnul on võimud uueks laineks põhjalikult valmistunud.

Kolmapäeval lükkas Ardern edasi parlamendi laialisaatmise – vähemalt järgmise esmaspäevani. Parlamendi laialisaatmine on enne 19. septembril toimuvaid üldvalimisi vajalik käik. Peaminister mainis, et valimiste edasilükkamise kohta pole veel otsust langetatud. „Meil on veel aega selle nimel tööd teha,“ sõnas Ardern. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee