Eesti uudised

VABAD HINGED! Vikerkaarelaagrite fänn Kati Lumiste: peab julgema teistest erineda! (2)

Carmen Ladva, 13. august 2020 15:44
VABA HING: Lõuna-Eesti metsade vahel, siinse vikerkaarelaagri kolmanda asupaiga läheduses saab Kati Lumiste suu mustikasiniseks maiustada. Foto: Aldo Luud
Vaba hing Kati Lumiste on käinud vikerkaareliikumise kogunemistel nii Mehhiko vihmametsas kui ka Prantsusmaa mägedes, mõistagi on ta kohal ka praegu Lõuna-Eesti metsas toimuval üle-euroopalisel üritusel. “Eelistan väiksemaid kogunemisi. Kõige suurematel kogunemistel on olnud umbes kaks tuhat inimest. Eestis pole meid ühelgi päeval isegi sadat olnud,” sõnab ta.

Iga-aastane vikerkaarerahva Euroopa kogunemine toimub tänavu suvel Eestis. Võimude ja olude sunnil pidid laagrilised algsest asukohast mujale kolima... ja siis taas kolima, juba kolmandasse asukohta. “Siin on sakslasi, austraallasi, paar inglast. Eestlasi on minu meelest kõige vähem ja see on mõnes mõttes täitsa tore. Sedasi ei saa arugi, et oled Eestis, võib-olla ka sellepärast, et Läti piir on siinsamas. Kogu õhustik ja loodus on kuidagi teistmoodi,” kirjeldab Kati Lumiste viimases asukohas tegutsevat laagrit. Kuuajane kogunemine kestab 19. augustini.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.07.2020
Seisukoht | Hipide tagakiusamine
04.07.2020
KOHTUMINE VIKERKAARERAHVAGA: alasti suplejad, punased seened ja vaimsed kõrgused