Eesti uudised

Rail Balticu plaanidest juhuslikult teada saanud maaomanik: „Tunnen, et minust sõidetakse üle. Rongiga.” (3)

Ärileht.ee, 12. august 2020 07:56
Rail Baltic nurgakivi panekFoto: Teet Malsroos
Kohila elaniku Marika Kesa tagaaeda planeeriti tema teadmata Rail Balticu rongipeatus koos platvormide, autoparkla ja juurdepääsuteega, mis on Kesa ja RB esindajad omavahel tülli ajanud ning ka valla vaidlusesse kiskunud.

Kaks aastat tagasi sai Kesa teada, et tema tagaaiast hakkab läbi jooksma RB trass, aga alles nüüd sattusid kolmanda osalise kaudu Kesa kätte joonised, mille ta nägi üllatusega, et tulevikus on tema tagaaias peale trassi ka raudteejaam.

„Tunnen, et minust sõidetakse üle - rongiga,” kaebas ta ja lisas, et pole vaja tema maalt hakata metsa maha võtma, kui peatus võiks tulla ka metsa kõrvale põllu peale, kus see inimeste elamist ei sega.

Ka Kohila vald toetab Kesa alternatiivi ja abivallavanema Villu Karu sõnul ei olnud vald kursis sellega, et projekteerijad polnud Marika Kesaga ühendust võtnud.

Kuigi kõrvalkrundil oleva põllumaa omanik nõustus, et peale trassi tuleks tema maale ka peatus, olid Rail Balticu esindajad koosoleku lõpuks ikkagi arvamusel, et peatus võiks tulla Kesa maale ja muuhulgas märgiti, et alternatiivid on päevakorras veel „viimaseid päevi”.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Samal teemal

16.06.2020
KAS RAIL BALTICA TASUB ÄRA? Euroopa Kontrollikoda: kaubavedude rööbastele saamiseks tuleks kehtestada teemaksud
19.05.2020
Juhtkiri | Kas linnud lõpetavad unistuse Rail Balticust?
19.05.2020
Kas Pyrrhose võit? Riigikohus tühistas Rail Balticu trassi Pärnust Läti piirini
19.05.2020
Keskkonnaministeeriumi kantsler: tahame, et kõik Rail Balticu sammud arvestaksid keskkonnaga maksimaalselt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee