Donald Trumo Mt. Rushmore'i ees Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Liisa Mugra 10. august 2020 15:29
USA presidendi Donald Trumpi suur ego ei ole kellelegi üllatus. Väidetavalt on Trump uurinud Lõuna-Dakota kubernerilt võimalust, et tema nägu Mt. Rushmore'ile graveeritakse, vahendab TMZ.

Kuberner Kristi Noem kinkis presidendile 4. juulil vaatamisväärsuse minikoopia, kuhu oli Trumpi nägu graveeritud. Kink olevat olnud humoorikas vastutulek presidendile soovile, sest ta ei saa reaalselt Trumpi nägu mäele graveerida. 

New York Times'i kohaselt käskis Trump oma nõunikel eelmisel aastal Noemile helistada ja uurida, kas tema näo saab Rushmore'ile lisada. Ka Trump ise oli rääkinud mõttest kubernerile, kes oli selle peale vaid naerma hakanud.

Kuigi Trump ei teinud nalja, ei mõelnud kuberner idee üle kaua ja lasi valmistada minikoopia Mt. Rushmore'i vaatamisväärsusest. Viienda presidendi lisamise ideed arutati, aga see ei jõudnud kuhugi: mäel lihtsalt pole rohkem ruumi.

Riikliku pargiteenistuse kohaselt paluvad erinevad grupeeringud tihti Mt. Rushmore'i täiendada. Seega ei ole Trumpi soov sugugi unikaalne ega nii väga seotud tema suure egoga.

Skulptuur, mis kujutab George Washingtoni, Thomas Jeffersoni, Theodore Roosevelti ja Abraham Lincolni on disainitud Gutzon Borglumi poolt. Tema ideeks oli kujutada USA kujunemise esimest 150 aastat.

Donald Trumo Mt. Rushmore'i ees Foto: Reuters/Scanpix