Maailm

Toomas Hendrik Ilves: Euroopa vaikimine on toetus Valgevene inimõigustel tallavale režiimile (3)

Ohtuleht.ee, 10. august 2020 12:24
Valgevenes toimusid pühapäeval meeleavaldused, kus inimõiguslaste teatel sai surma üks inimene ja arreteeriti paarsada.Foto: Reuters/Scanpix
President Toomas Hendrik Ilves leiab, et Euroopa Liidu lähenemispoliitika Valgevenele on ebaõnnestunud.

"Aleksandr Lukašenko tegevus demokraatiku opositsiooni vangistamisel, sõna- ja kogunemisvabaduse lämmatamisel ning valimiste farsiks pööramisel välistavad Euroopa demokraatliku kogukonna isegi vaikiva toetuse tema režiimile," kirjutab Ilves sotsiaalmeedias. 

Samal teemal

"Paraku, paljude Euroopa pealinnade napisõnalisus või vaikimine Valgevene osas ongi vaikiv toetus inimõigustel tallavale režiimile," kutsub Ilves Euroopa Liitu arutama ja kehtestama vastuseks Lukašenko (Lukašenka on valgevene- ja Lukašenko venepärane nimekuju – toim.) tegevusele ühemõttelised ja mõjusad sanktsioonid, mille eesmärk on kaitsta demokraatiat ja inimõigusi ning olla julgustuseks ja toeks neile, kes seisavad Valgevenes demokraatliku tuleviku eest, sellise tuleviku eest, mida saab endale valida vaba rahvas vabadel valimistel.

Valgevenes pühapäeval  toimunud presidendivalimised võitis taaskord praegune riigipea Aleksandr Lukašenka. Riiklikult kinnitatud andmete järgi oli presidendi häältesaagiks 79,9%. Valimistele järgnesid ka protestid Valgevene suuremate linnade tänavatel.

Aleksandr Lukašenka on valitsenud Valgevenet juba 1994. aastast. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee