Maailm

Mäss Liibanonis jätkub: rahvas hakkab plahvatusest toibuma ning taas riigipeade vastu protestima 

Toimetas Madleen Vapper, 8. august 2020 17:57
Mäss Liibanonis.Foto: AFP | Scanpix
Tuhanded poliitiliste liidrite peale raevunud liibanonlased jätkavad neli päeva pärast tohutut plahvatust, kus hukkus vähemalt 158 inimest, oma mässu. Mõned meeleavaldajad on kokku puutunud politseiga, kes tulistas pisargaasi.

Teisipäevane plahvatus sadamas laastas linnaosasid ja tõstis taas sügava viha selle vastu, mida paljud peavad saamatuks ja korrumpeerunud poliitiliseks klassiks, vahendab BBC.

Plahvatuse põhjustas tohutu ammooniumnitraadi varu. Valitsus on lubanud vastutajad leida.

Samal teemal

Liibanonis, kus möödunud aasta oktoobris puhkes valitsusvastane protestiliikumine, valitseb tohutu umbusaldus riigi liidrite vastu, mida õhutas majanduskriis ja lagunev valuuta. Kaks ministrit, kes üritasid viimastel päevadel külastada tugevalt kahjustatud linnaosasid, aeti sealt välja.

"Pärast kolmepäevast puhastamist, killustiku eemaldamist ja haavade lakkumist... on aeg lasta meie vihal plahvatada ja valitsust karistada," ütles 28aastane aktivist Fares Halabi uudisteagentuurile AFP enne laupäevaseid proteste.

Lisaks rahulolematuse näitamisele on marss mõeldud ka plahvatuse ohvrite mäletamiseks. Viimati värskendatud teabe kohaselt sai vigastada 6000 inimest. Umbes 300 000 inimest on jäid koduta.

Samal teemal

07.07.2020
Beirutis puhkesid plahvatuse tõttu valitsusvastased meeleavaldused
06.07.2020
MEELEHEITEL INIMESED KAEVAVAD VÄLJA PLAHVATUSOHVREID: vapper haiglaõde päästis kolm vastsündinut