Maailm

Kim Jong-un muretseb üleujutuste tõttu Põhja-Korea toidutagavarade üle 

Toimetas Aare Kartau, 7. august 2020 13:15
Kim tunneb riigi toidutagavarade üle muret.Foto: AP/Scanpix
Põhja-Korea liider Kim Jong-un käskis ametnikel pakkuda toitu ja peavarju sadadele peredele, kes kaotasid riiki laastavate üleujutuste tõttu oma kodud, vahendab Reuters.

Tugev vihm Korea poolsaarel on tekitanud viimastel päevadel nii Põhja- kui ka Lõuna-Koreas suuri üleujutusi. Põhjapoolses riigis kasvab iga päevaga mure kahjustatud põllukultuuride üle, mis võib potentsiaalselt riigi toiduvarudele karmi põntsu panna. Olukorda käis kaemas ka Kim Jong-un isiklikult. 

„Esmatähtis on varustada üleujutuste käes kannatanud inimesi magamisvahendite, igapäevaste tarbekaupade, ravimite ja muu hädavajalikuga, et nende elu stabiliseerida,“ sõnas Kim riiklikule meediaagentuurile antud kommentaaris. Diktaator käis lõunapoolse piiri ääres asuvas Põhja-Hwanghae provintsis ja täpsustas kohalike ametnikega taastumistöödeks vajalikke samme. Kim lubas taastamistöödeks mobiliseerida ka Põhja-Korea sõjaväe. Sõdurid asuvad taasehitama lagunenud maju ja teid.

Põhja-Korea sõdurid on abiks üleujutuste põhjustatud kahjustuste likvideerimisel. Foto: EPA/Scanpix

Samal teemal

Vihm, mis tabas Põhja-Koread riisikoristushooajal, on tekitanud valitsusele riigi toiduvarudega seonduvaid muremõtteid. Valitseva partei ajaleht Rodong Sinmun kirjutas, et uuringu kohaselt kannatab riisi- ja maisisaak ka siis, kui see on vaid kaks või kolm päeva vee all. „Selle aasta põllumajandussaaduste saatus sõltub sellest, kuidas õnnestub kaitsta põllumaad ja saaki üleujutuste eest,“ kirjutas ajaleht.

Olukord on kehv ka Lõuna-Koreas. Riigi mõnes osas on sadanud enam kui 40 päeva järjest vihma – tegu on pikima mussoonihooajaga alates 2013. aastast. Ja veel pole Korea poolsaarel vihma lõppu oodata. Lõuna-Korea president Moon Jae-in määras reedel seitse enim kannatada saanud linna ja maakonda erilisteks katastroofipiirkondadeks. Selle käiguga saavad üleujutuste käes vaevlevad piirkonnad riigilt rohkem abi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee