Eesti uudised

Mupo alustab Tallinnas kontrollreide: koer rihma otsa, muidu saad trahvi! 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 7. august 2020 12:01
Foto: Ilja Matusihis
Munitsipaalpolitsei hakkab Põhja-Tallinnas läbi viima pistelisi reide kontrollimaks, kas linnaosas jalutajatel on ikka lemmik rihma otsas. Vastasel juhul võib koeraomanikku oodata mitmesaja euroni ulatuv trahv.

Viimasel ajal on sagenenud kaebused Merimetsa terviseraja ja Stroomi ranna piirkonnas ilma rihmata jalutavate koerte kohta. Seda vaatamata asjaolule, et vahetus läheduses asub spetsiaalne koerte jalutusväljak, kus neljajalgsed sõbrad vabalt ringi saavad joosta.

Samal teemal

Mupo Põhja-Tallinna piirkonna peainspektori Pavel Boitsovi sõnul on olukord murettekitav. “Täiesti vastutustundetu on lasta oma koer ilma rihmata ringi jooksma kohas, kus liigub nii palju rahvast, nende seas ka väikelastega peresid ja eakad inimesed. Rihmata koer võib rünnata inimest ja teist koera, aga ka oma ootamatu käitumisega tõsiselt ehmatada või riideid rikkuda. Samuti on reaalne oht, et teele joostes võib loom olla ohuks liiklusele või iseendale. Merimetsas on palju jalgrattureid ja ka nemad on lahtiste koerte pärast kaebusi esitanud,“ kirjeldas Boitsov ohte.

Selleks et olukorda kontrolli alla saada, alustavad inspektorid järgmisest nädalast erinevates Põhja-Tallinna piirkondades pistelisi reide. Vajadusel kaasatakse ka piirkondlikud politseiinspektorid.  

„Tuletan meelde, et trahv sellise rikkumise puhul võib ulatuda kuni 800 euroni. Seega, kõik koerad rihma otsa,“ ütles Boitsov.

Samal teemal

03.07.2020
Mupo: Põhja-Tallinn on muutunud suureks öiseks müraallikaks
29.06.2020
Mupo lahendas Sinimäe müsteeriumi
22.06.2020
Kulli mänginud lastele kutsuti politsei
24.05.2020
Legendaarne Kalamaja hulkurkoer Žorik tembutab jälle