Sisuturundus

Nokamütsist akupangani – millised reklaamikingitused võidavad kõige enam südameid?! 

Logo Trade, 7. august 2020 11:08
Üks ettevõtte jaoks tõhusamaid tööriistu oma tuntuse kasvatamisel on firmakingitused ja logoga meened. Kes arvab, et reklaamkingituste kasutamise aeg on läbi, siis tegelikult on asjad vastupidi: kingitus mängib digitaalse sisu loomise protsessis jätkuvalt tähtsat rolli. Originaalse kingitusega jäädakse kliendile kauaks meelde ning kasvab tõenäosus, et ettevõtte turunduslikud eesmärgid täituvad.

Kuid siin peitub üks oluline võti: reklaamkingitused (ja ka jõulukingitused) tuleb valida oskuslikult ning kingisaajast lähtuvalt. Reklaamkingitust eristab tavalisest tootest logo, reklaamija nimi või sõnum, mis on tootele trükitud või graveeritud. See aga ei tähenda, et ettevõtte peaks kinkima suvalise bränditud vidina. On tõestatud, et läbi mõeldud logoga kingitused toimivad tunduvalt paremini kui masstoodangule oma sümboolika lisamine.

Reklaamtooted välja valides on väga oluline pidada silmas sõnumit, kujundust, konkreetset toodet, sihtrühma ja ajastust. Kõiges selles tulevad appi omal alal kogenud reklaamkingituste eksperdid. Põhjusi, miks võiks kasutada kingiekspertide abi, on mitmeid: reklaamtoote kvaliteet, tarnelogistika, toote turvalisus ning tõik, et ärikingitustega tegelevad firmad pakuvad ka garantiid. Peale selle on reklaamkingituste konsultandid kursis uuemate trendidega ja teavad täpselt, milline kingiidee toimib kõige paremini sinu sihtrühma puhul.

Millised ärikingitused kõige paremini töötavad? Vastab reklaamagentuuri Logotrade asutaja ja juht Anti Saluneem!

Kõigile meeldib saada kingituseks praktilisi asju, mida küll sooviksime, kuid ise alati ei raatsi osta. Siinkohal tuleb meeles pidada, et kvaliteet on väga oluline. Kehtib reegel: pigem vähem esemeid, aga kvaliteetsemad.

Laialdaselt kasutatavate toodete hulka kuuluvad joogipudel, vihmavari, huulepalsam, reisikohver, pleed, torusall, akupank, stressipall, helkur, võtmehoidja, kruus, kaarditasku jms.

Uuringute kohaselt kuuluvad parima nähtavusega toodete hulka aga vihmavari (meie kliimas on tormikindel vihmavari rohkem kui teretulnud), jope, fliis, T-särk, kalender, poekott ja pastakad. 

Eestlased armastavad järjest enam loodussäästlikke, praktilisi, innovaatilisi ning kodumaiseid firmakingitusi. Meeleldi võetakse vastu ka kõikvõimalikke erilahendusi. Niisiis on viimaste aastate trendkingitus akupank, erinevad juhtmevabad kõlarid, Bluetooth-laadijad.

Statistika näitab sedagi, mida eelistavad kingitusteks saada naised ja mida mehed.

Meeste eelistatud ärikingituste TOP 3:

1. mälupulgad

2. jooginõud (joogipudel, termos, termostass)

3. pealisrõivad

Naiste eelistatud ärikingituste TOP 3:

1. mälupulgad

2. pealisrõivad

3. reklaamkotid

Soetades (potentsiaalsele) kliendile meeldiva, omapärase ja kasuliku kingituse, suureneb tõenäosus, et sinu ettevõtet märgatakse. Et valida õige kingitus, võta ühendust reklaamikingituste spetsialistidega, kes tulevad nõu ja jõuga appi!