VNP 11. august 2020 09:26
Kas oled mõelnud koduhoovi turvalisemaks muutmise peale, kuid ei soovi liigselt raha kulutada? Kui jah, siis võib sulle kasuks tulla rajakaamera.

Paljud mõtlevad rajakaamerast kui millestki, mis on ainult kasulik jahimeestele. Tõepoolest, jahimehed kasutavad rajakaamerat väga sageli. Kuid palju vähem mõeldakse sellele, et rajakaamerad on väga hea ja soodsam alternatiiv ka kodu turvamisel või suvemaja turvamisel, kuna rajakaamera toimib suurepäraselt ka seal, kus traditsioonilised turvakaamerad ei toimi.

Pahatihti pole suvilas või maakodus aastaringselt elektrivoolu või puudub interneti püsiühendus. Kuid rajakaamerat on võimalik kasutada ka patareide, päikesepaneelide või väliste akude toitel. LIsaks on neid lihtsam seadistada ja hallata võrreldes traditsioonilste turvakaameratega.

Rajakaamerad töötavad sarnasel põhimõttel nagu turvakaamerad. Willfine kaamerad on peamiselt varustatud NoGlow infrapuna LED-idega, mis jäävad inimese silmale märkamatuks. Tavalised infrapuna LED-id kumavad pimedas punakat ja kaamera paistab kaugele ära. VNP.EE pakutavad kaamerad on aga võimelised salvestama ühe päästikule vajutusega kuni 60sekundilist videot.

Turvamiseks on hea kasutada mobiilsidega kaameraid. Nende eelis on see, et kui mingi liikumine toimub, siis on võimalik saada sellest pilt või info oma mobiilile või arvutisse (e-maili või sõnumina).

Mobiilsidega kaamera eelis teiste ees on tõik, et kui pahalane ongi kuhugi sisse murdnud ja avastab kaamera, siis pilt temast on sul mobiilis juba enne, kui tema saab aru, millega üldse tegu on.

Millist kaamerat valida? VNP annab nõu!

Rajakaamera valik sõltub kasutusotstarbest, sest erinevatel tüüpidel on nii oma plussid kui miinused.

Kui kasutada kaamerat metsas või kohas, kus loomad liiguvad selle ligidal, jääb kitsasnurk kaameral vaadeldav väikseks. Niisiis on suurem võimalus, et midagi jääb märkamata. Lisaks näitab lainurk kaamera objekte natuke kaugemalt ja oluliselt rohkem külgedele. Lainurk kaamera on hea ka turvakaameraks, kuna katab tunduvalt suurema ala. Kitsasnurk kaamera katab väiksema ala ning on hea kasutada seal, kus on teada kindel vaatlussuund ja kitsas sektor. Pimedas pildistades võib lainurk kaamera välk jääda väheseks servade valgustamisel.

Rajakaamerad on ka erineva vee- ja ilmastikukindlusega ning sõltuvalt kohast, kuhu kaamera paigutatakse, tuleks valida sobivaim. VNP pakutavad rajakaamerad on kõik ilmastiku- ja pritsmekindlad vastavalt IP54 standardile ning 4.0CG kaamera on isegi IP66.

Tutvu põhjalikumalt VNP kodulehel SIIN!