Maailm

Beirutis puhkesid plahvatuse tõttu valitsusvastased meeleavaldused 

Toimetas Aare Kartau, 7. august 2020 09:12
Meeleavaldajad protestisid valitseva eliidi vastu, kes on juba kümneid aastaid riiki juhtinud.Foto: AP/Scanpix
Neljapäeval toimusid Beirutis meeleavaldajate ja julgeolekujõudude kokkupõrked. Valitsusvastasel meeleavaldusel said vigastada kümned inimesed, kirjutab BBC.

Meeleavaldajad protestisid teisipäeval toimunud plahvatuse üle, mille põhjustas ametnike sõnul 2750 tonni ammooniumnitraati, mida hoiustati aastaid ebaturvaliselt. Liibanonis väidavad paljud, et plahvatuseni viis just valitsuse hooletus. Korrakaitsjad kasutasid parlamendihoone lähedale kogunenud protestijate vastu pisargaasi.

Riikliku uudisteagentuuri teatel on valitsuse korraldatud juurdluse käigus võetud plahvatusega seoses vahi alla 16 inimest. Kaks ametnikku on tagasi astunud. Neljapäeval külastas Beiruti ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron, kes tõdes, et Liibanoni võimud peavad tegema „põhjalikke muutuseid“. Samuti arvas Macron, et katastroofi on vaja uurida rahvusvahelisel tasandil.

Viimastel andmetel sai õnnetuses surma 137 ja vigastada umbes 5000 inimest. Plahvatuses hävisid ka mitmed kodud ja ettevõtted. Kümned inimesed on endiselt teadmata kadunud.

Samal teemal

06.08.2020
MEELEHEITEL INIMESED KAEVAVAD VÄLJA PLAHVATUSOHVREID: vapper haiglaõde päästis kolm vastsündinut
05.08.2020
Hiidplahvatus mürises, hooned varisesid, kaugemal lendasid aknad kildudeks – selline oli teisipäeva õhtu Liibanoni pealinnas
05.08.2020
VIDEO JA FOTOD | MEELETU HÄVING: Liibanoni pealinna plahvatuses on hukkunud vähemalt 100 inimest, haiglad ei jõua kõiki haavatuid aidata
05.08.2020
NAGU LIIBANONIS: suuremad ammooniumnitraadi plahvatused on nõudnud sadu inimelusid