Krimi

Joobes juhid saadeti üle aasta ajaks trellide taha (2)

Õhtuleht.ee, 6. august 2020 17:14
Narva politseijaoskonna teeninduspiirkonnas on sel aastal kinni peetud 221 joobes juhti, kellest 98 on olnud kriminaalses joobes.Foto: Martin Ahven
Möödunud nädalavahetusel pidasid patrullpolitseinikud Narvas liiklusjärelevalve teostamisel kinni kaks joobes juhti. Mõlemale juhile määras Viru Maakohus 3. augustil joobes juhtimise eest reaalse vangistuse.

1. augustil kella 23.00 paiku märkasid patrullpolitseinikud Narvas Tallinna maanteel kahtlase sõidustiiliga juhti. Mehele anti peatumismärguanne ning kontrollimisel selgus, et Volkswageni roolis olnud 39-aastane mees oli joobes. Vähem kui kahe tunni pärast pidasid patrullpolitseinikud Narvas Kalda tänaval kinni 41-aastase Nissani roolis olnud mehe, kellel samuti tuvastati alkoholijoove. Mõlemad autojuhid peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati arestimajja.  

Samal teemal

3. augustil Viru Maakohtus toimunud istungil mõisteti 39-aastane autojuht süüdi ja talle määrati karistuseks üks aasta, neli kuud ja 27 päeva reaalset vangistust. Lisakaristusena kaotas mees juhtimisõiguse kaheks aastaks.

Samal päeval toimunud teisel istungil määrati 41-aastasele autojuhile liitkaristusena kokku üks aasta, kümme kuud ja 26 päeva vangistust. Lisakaristusena võeti ka temalt ära juhiload kahe aastaks ja neljaks kuuks.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Tatjana Press rääkis, et liiklusohutus on üks politsei prioriteetidest. „Narva jaoskonna patrullpolitseinikud suhtuvad tõsiselt igale rikkumisele, ja eriti juhtumitele ning teadetele, mis tulevad joobes juhtide kohta. Joobes juht ei suuda liiklusolukorda adekvaatselt hinnata ja kujutab tõsist ohtu nii endale kui ka teda ümbritsevatele inimestele. Tahan kõigile öelda – ärge juhtige autot joobe seisundis ja ärge laske ka teisi pärast alkoholi tarvitamist sõidukit juhtima. Kui märkate kahtlase sõidustiiliga juhti, teavitage sellest kindlasti politseid,“ kutsub Press üles.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Sofja Hristoforova sõnas, et paraku tuleb prokuratuuri ja politsei töös ette olukordi, kus juba varem joobnuna autoroolist tabatud juhid ei muuda esmase rikkumise järel oma käitumist ja seisavad ühel hetkel taas silmitsi eesootava karistusega. „Korduval rikkumisel taotleb prokuratuur aga juba tunduvalt karmimat karistust ning aastatepikkune reaalne vangistus ei ole enam sellistel puhkudel haruldane,“ ütles Hristoforova.

Kohtuotsus pole veel jõustunud.

Narva politseijaoskonna teeninduspiirkonnas on sel aastal kinni peetud 221 joobes juhti, kellest 98 on olnud kriminaalses joobes. Eelmisel aastal sama perioodi jooksul kõrvaldati juhtimiselt 156 sõidukijuhti, kriminaalne alkoholijoove oli tuvastatud 73l inimesel.

Samal teemal

30.06.2020
Milline karistus ootab alaealist, kes seadusevastaselt sõidukit juhib ja avarii põhjustab?
28.06.2020
Narvas kinni peetud joobes juht mõisteti neljaks aastaks vangi
26.06.2020
FOTOD | 15aastane joobes juht põhjustas Põltsamaa lähedal raske õnnetuse