Poliitika

VIDEO | Kiik: kui piiranguid ei järgita, peame hakkama järelevalvet karmistama (1)

Johanna-Kadri Kuusk, 6. august 2020 11:55
Tanel KiikFoto: Hannes Dreimanis
Iganädalasel valitsuse pressikonverentsil osalevad seekord peaminister Jüri Ratas, maaeluminister Arvo Aller, sotsiaalminister Tanel Kiik ja kultuuriminister Tõnis Lukas.

 

Ratas: pilt on muutumas

Peaminister manitses kõikidest koroonaviirusega seatud eripiirangutest kinni pidama. „Tänses seisus on kõiki nakatunuid ja lähikontaksteid kokku liites meil umbes 300 inimest, keda peab jälgima,“ teatas Ratas ja märkis, et pilt on muutumas.

Lukas: lõime koorijuhtidele eraldi toetuse

„Mis on Eesti ilma laulu- ja tantsupeota? Me ei oleks see rahvas ja see Eesti. Laulu- ja tantsupidu on meie kultuuris väga oluline pärand. Täna valitsuskabineti istungil arutasime pidustuste järjepidevuse küsimusi ja seal on oluline osa korraldajatel kindluse tagamine. Oleme välja töötanud sellise vettpidava süsteemi, kuidas kollektiivide juhte toetada, et nad saaks oma tööd jätkata ja näidata ka noortele, et juhendajaks olemine on amet, mis toob ka perele leiva lauale,“ sõnas ta. Lukas lisas, et praegu on terendamas juhendajate põud ja tulevikus on kindlasti piirkondi, kus pole juhendajate puuduse pärast ei ole võimalik laulu- ja tantsupeol osaleda. „Kahjuks ei ole see ainult tulevik, vaid selliseid piirkondi on juba praegu. Proovime olla optimistlikud, kuna viimastel aastatel on näha tõusu koori- ja tantsujuhendajate hariduse omandajates.“

Lukase sõnul mõjutab muudatus mitte ainult juhendajaid, vaid kõiki, kes korralduslikus mõttes laulu- ja tantsupeoga kokku puutuvad. 

Kiik: peame kõik olema ettevaatlikud

„Koroonaviirus on Eestis taas tõusuteel ja siin ei ole tegemist piirangute määramise vaid nende täitmisega. Kui me näeme, et sellega tekib probleeme, siis peame järelevalvet karmistama. Teen siinkohal üleskutse kõigile Eesti inimestele, et kui me ei taha uuesti sellist olukorda, nagu kevadel, kus oli vaja määrata väga ulatuslikud piirangud, siis peame me kõik piirangutest kinni pidama,“ hoiatas Kiik esimese asjana. Ta märkis, et praegu on olukord selles mõttes positiivne, et kolle on piirdunud peamiselt Tartumaaga ja enamus teistest maakondadest on viirusest üpriski puhtad. 

Kiige sõnul on üks küsimus testimise võimekuse kasvatamisega. Järgmise sammuna on ministri sõnul oluline vaadata otsa ööelule. „Siin on vaja kindlaid samme seada. Kindlasti on vaja Tartu linnal siin initsiatiiv võtta ja jätkata tööd, mida nad on seni teinud. Valitsus kindlasti arutab seda teemat veel,“ seletas minister. Edasised nädalad on Kiige sõnul otsustavad ja ta palus taas kõigil olla ettevaatlik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee