Poliitika

Uue ühenderakonna nimeks saab Eesti Tulevikuerakond 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 6. august 2020 11:20
Vabaerakonna ja Elurikkuse erakonna ühinemise tlemus oli uus partei TULEFoto: Martin Ahven, Kaspar Pokk
Elurikkuse Erakonna (ERE) ja Eesti Vabaerakonna liikmed valisid kolm nädalat kestnud nimeotsingu lõpuks uuele ühenderakonnale nimeks Eesti Tulevikuerakond, lühendiga TULE.

ERRi uudisportaal kirjutas,et kahe erakonna liikmed pakkusid välja üle saja erineva nime, mis viies valikuvoorus läbi hääletati ning Eesti Tulevikuerakond võitis ülekaalukalt 19 punktiga. 

Samal teemal

"Kahe erakonna liiikmed valisid uuele ühenderakonnale hea ja sobiva nime, sest julgen väita, et mõlemad erakonnad soovivad aktiivselt just Eesti tulevikku kujundada, mitte niivõrd olemasolevas kinni olla ning pisimuudatustega tegeleda," ütles Elurikkuse Erakonna värske peaministrikandidaat Toomas Trapido.

"Selge see, et igavesti ei saa ka tulevikus olla, aga uut nime hakkame otsima vast siis, kui Eesti on saanud tõeliselt jätkusuutlikuks ning päriselt kodanike ühiskonnaks," lausus Trapido.

Eesti Vabaerakonna juhatuse liige Heiki Lill kommenteeris, et uue erakonna liikmed mäletavad minevikku ega taha selles elada, mistap hakkavad TULE liikmed traditsioonidele põhineva tuleviku nimel töötama.

Samal teemal

29.04.2020
Artur Talvik: „Tegelikult on jube kihvt selline kõrvaletõmbumise, järelemõtlemise ja enda sisse vaatamise aeg.“
19.00.2020
Vabaerakond kaalub liitumist mõne teise erakonnaga