UUS SÜSTEEM: Kui laps näiteks kunstitunnis joonistab, siis mitteeristava hindamise puhul saaks ta õpetajalt sõnalist tagasisidet ning nõuetele vastav töö märgitakse arvestatuks.Foto: Vida Press
Carmen Ladva 17. august 2020 08:26
Kas koolidesse imbuv uus hinnetevaba kord virutab kolmed-neljad ajaloo prügikasti? Pooldajate kõrval on uuel korral ka tuliseid vastaseid, just õpetajate seas.

“Maikuust alates on Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) juhtkond rääkinud, et 7.–9. klassis loov- ja oskusainete viimine mitteeristavale hindamisele on otsustatud ja arutada pole siin enam midagi,” räägib nüüdseks sellest koolist lahkunud muusikaõpetaja Grete Koik. Tema sõnul selgitas GAGi õppejuht õpetajatele, kuidas tunde uue korra järgi ümber kujundada ja millised on uue süsteemi kriteeriumid. Ükski muusikaõpetaja ei poolda Koigi sõnutsi aga süsteemi muutmist, sest alles lõppenud õppeaastal võttis GAG vana viiepallise ja numbrilise hindamise asemel kasutusele tähtedega kuuepallise hindamissüsteemi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Kalju Pärn 17. august 2020 19:04
Vaata TV saaadet, "Kas oled targem kui 5B" https://www.youtube.com/watch?v=-xhQe5F7DEk See peaks igat pedakoogi veenma, et kuni 5 klassini (12 aastat) pole öpitust mitte mingit kasu. Edukad inimesed ei suuda isegi kolme sobiga olla targemad kui 12-aastane 5B Seega unustame hinded ja pühenduma algkoolis kolemele olulisle eesmärgile: 1) koostöö - nooremate, vanemate, saamatute, laiskade, mobajatega, muulastega jne. 2) öppida olema önnelik ja armastama kaaslasi ja kodumaad - meie kallist Eestis 3) viitma päevast aega vanama inimese silma alla ja sööma sooja toitu. Sellest piisab et olla edukas.
Hinded 17. august 2020 09:41
siiski motiveerivad last paremini õppima. Kui kõik saavad ühtemoodi, nii see, kes õpib kui see, kes ei õpi, siis milleks pingutada.
sõna seka 17. august 2020 11:30
Õppida on siiski vaja enda jaoks , mitte hinnete saamise nimel !
sõnale 17. august 2020 14:58
enda jaoks küll, aga hinne annab teada, kas oled asjast õigesti aru saanud ja kui palju peaks veel pingutama, et teadmised selgeks saaks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS