Eesti uudised

EBAINIMLIK! Reid paljastas Ukraina põllutööliste šokeeriva kohtlemise: elukohas polnud elektrit ega kütet (2)

Ärileht.ee, Ohtuleht.ee, 4. august 2020, 10:59
Ukraina võõrtöölineFoto: Hannes Dreimanis
Koroonakarantiinist kinnipidamist kontrollinud politseinikud avastasid peale karantiinireeglite rikkumise ka selle, et nii mõnigi põllumees hoiab võõrtöölisi ebainimlikes tingimustes.

Põllumehi on mitmesuguseid, ka selliseid, kelle pakutavad elutingimused on nii viletsad, et terviseamet kavatseb selle kohta materjalid tööinspektsiooni saata. Terviseameti Lõuna regionaalosakonna juhataja Tiia Luht kommenteeris, et mõnedel võõrtööölistel tuvastati halvad majutus- ja hügieenitingimused. Näiteks pakkus üks põllumees oma kahele võõrtöölisele ainult üht voodit ja sedagi ilma voodipesuta ning ühel korral pakuti inimestele ajutiseks koduks pinda, kus puudus elu- ja pesuruumides nii elekter kui küte.

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Möödunud nädalal kirjutas Õhtuleht, et kuigi Eestisse tulnud Ukraina töölised pidanuks kaks nädalat püsima eneseisolatsioonis avastas politsei asja kontrollima minnes suisa 45 rikkumist.

21. juulil saabus Eestisse fanfaaride saatel 159 põllumeeste kaua oodatud Ukraina välistöölist. Kuigi positiivse koroonaproovi andsid ainult kolm, pidid kõik jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni. Ei möödunud kahte ööpäevagi, kui sotsiaalmeedias levisid kirjeldused, kuidas äsja riiki sisenenud ukrainlased on juba ametipostidel. Pikkamööda hakkas ka terviseamet saama tähelepanekuid ja kaebusi. Teisisõnu – karantiinikohustusele vilistati.

Loe pikemalt SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee