NAISED TÄNAVATELE: Indias tehti fooritule pisikese muudatusega suur samm võrdsuse poole
Ümber muudeti rohkem kui 100 foori, kirjutab The Guardian. Mumbai munitsipaalosakonna abikomissar Kiran Dighavkar kommenteeris, et muudatus iseloomustab linna seisukohta, et usutakse soolisesse võrdsusesse, ja see on alles algus.
Samal teemal
Paljudes India linnades moodustavad naised vaid pisikese osa tänavatel liikujatest. Sotsiaalteadlase Shilpa Phadke sõnul on hea, kui järgmine põlvkond noori tüdrukuid näeb, et ka naised kuuluvad avalikku ellu. „See sümboolika võib tagasi pöörata selle idee, et tänaval liiguvad ainult mehed. See on pikas perspektiivis oluline samm,“ lisas Phadke.
India finantsiline pealinn on lisaks ka naistele kõige ohutum linn terves riigis. Rongidele on loodud eraldi naistevagunid ja bussides on osa istmeid naistele reserveeritud.
Reutersi uuringu järgi määrati India 2018. aastal maailma kõige ohtlikumaks riigiks. Paljude turvariskide hulka kuuluvad ka halvasti valgustatud tänavad ja rahvarohked rongid. Riik üritab olukorda parandada ja näiteks Delhi kuulutas möödunud aastal, et ühistransport on naistele tasuta. Samuti on mitmed India osariigid jaganud noortele tüdrukutele tasuta jalgrattaid, et nad saaksid turvaliselt koolis käia.