Eesti uudised

Mupo: Põhja-Tallinn on muutunud suureks öiseks müraallikaks (2)

Ohtuleht.ee, 3. august 2020 22:52
Foto: Teet Malsroos
Soojade suveõhtute ja -ööde saabudes on korrakaitsjate jaoks üles kerkinud öörahu rikkumiste teema, märgib Tallinna munitsipaalpolitsei. Kui varem kaebasid öise lärmi üle eeskätt vanalinna elanikud, siis nüüd on selle raskuskese liikunud Põhja-Tallinna trendipaikadesse: Noblessneri kvartalisse ja Telliskivi loomelinnakusse. 

Mõlemas paigas on palju baare, restorane, vinoteeke ning teisigi toitlustus- ja lõbustusasutusi. Neis on ilusate ilmadega avatud väliterrassid ja sealt kostuv vali muusika, napsiste inimeste lärmamine ja tümps häirib sealseid elanikke. Samuti teeb korrakaitsjatele muret see, et hommikutundideni tänaval alkoholi pruukivate alaealiste arv on suurenenud.

Põhja-Tallinna linnaosa kutsus hiljuti Noblessneri asjus kokku ümarlaua, kuhu tulid peale linnaosa esindajate ka piirkonna arendaja, sealsete korteriühistute esindaja, mupo, politsei ja kvartalis olevate baaride-restoranide omanikud. Selgus, et muret ei tee niivõrd toitlustuskohad, kes on lubanud muusika õhtutundidel vaiksemaks keerata, kuivõrd kodanikud, kes kogunevad pärast baaride sulgemist kai äärde ja lärmavad seal oma alkoholi pruukides. Noblessneri arendaja lubas ümarlaua tulemusel lahendada prügiprobleemi ja palgata omal kulul kaheks nädalaks turvafirma korda pidama – seda katseliselt.

Mupo tuletab meelde, et  öörahu algab tööpäevadel kell 22 ja kestab 6ni ning puhkepäevadele eelneval ööl kella 00.00–7. Nad soovivad, et linlased arvestaksid rohkem üksteisega ja peaksid kehtestatud öörahu nõuetest kinni. See kehtib ka koduaias korraldatavate erapidude puhul, märgib mupo.