Maailm

Austraalia Victoria osariik kuulutas välja uue eriolukorra. Kehtestati öine liikumiskeeld ja õpilased naasevad koduõppele 

Toimetas Reti Jõerand, 2. august 2020 16:52
Pilt on illustratiivne. Foto: Pixabay
Austraalia Victoria osariik on välja kuulutanud eriolukorra ja kehtestanud uued kordusmeetmed, kuna koroonaviirusnakkuste arv on kasvanud, vahendab BBC.

Uute eeskirjade kohaselt kehtib riigi pealinna Melbourne'i elanikele öine liikumiskeeld. Täiendavad piirangud seatakse veel võimalusele kodust lahkuda. 

Austraalia on Covid-19 probleemiga võitlemisel olnud paljudest teistest riikidest edukam, kuid Victorias on haigusjuhtumite arv kasvanud. 

Pühapäeval ütles peaminister Daniel Andrews, et meetmed küll töötavad, kuid paraku liiga aeglaselt. "Peame liikuma kiiremini See on ainuke viis, kuidas viirus seljatada," ütles ta ajakirjanikele.

Näiteks rakendatakse Melbourne'is öist liikumiskeeldu kell 20.00–5.00. Ainukesena võib kodust lahkuda töö, arstiabi või hoolekande tõttu. Melbourne'i elanikel lubatakse sisseoste teha ja sportida ainult kodust 5 km kaugusel. Treenimine väljaspool kodu on lubatud ainult üks tund korraga. Lisaks on ainult ühel inimesel leibkonna kohta lubatud korraga hädavajalikke asju osta.

Kõik õpilased kogu osariigis naasevad koduõppele ja lastehoiukeskused on suletud. Piiranguid karmistatakse alates neljapäevast ka üle piirkondliku Victoria. Restoranid, kohvikud, baarid ja spordisaalid suletakse alates kolmapäevast kell 23.59.

Uued reeglid kehtivad vähemalt 13. septembrini, lisas hr Andrews.

Pühapäeval teatas Victoria 671 uuest koroonaviiruse juhtumist ja seitsmest surmast. Ühtekokku on seal 11 557 nakatumist ja 123 surma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee