Pilt on illustratiivne.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Reti Jõerand 1. august 2020 20:34
Venemaa tervishoiuminister ütles, et alates oktoobrist valmistuvad tervishoiuasutused alustama massilist vaktsineerimiskampaaniat koronaviiruse vastu, vahendab BBC.

Vene meedia tsiteeris Mihhail Murashkot, kes ütles, et vaktsiini saavad esimesena arstid ja õpetajad. Reuters ütles anonüümsetele allikatele viidates, et Venemaa esimese võimaliku vaktsiini kiidavad seadusandjad heaks sellel kuul.

Mõned eksperdid on siiski mures Venemaa kiire lähenemisviisi pärast. Reedel ütles USA juhtiv nakkushaiguste ekspert dr Anthony Fauci, et loodab, et Venemaa ja Hiina testivad vaktsiini enne, kui neid kellelegi manustatakse. Dr Fauci on öelnud, et USA-l peaks selle aasta lõpuks olema valmis "ohutu ja tõhus" vaktsiin.

Võimalike koroonavaktsiinide arv on välja töötatud kogu maailmas ja praegu on neid kliinilises uuringus üle 20.  Murashko ütles, et Moskva teadusasutus Gamaleya instituut on vaktsiini kliinilised uuringud lõpetanud ja selle registreerimiseks valmistatakse ette paberimajandust.

 „Plaanime oktoobriks laialdasi vaktsineerimisi,” sõnas ta. Eelmisel kuul ütlesid Venemaa teadlased, et Gamaleya instituudi välja töötatud vaktsiini katsed on lõpule viidud ja tulemused olid edukad.