Maailm

Lõuna-Aafrikas salakütiti esimese kuue kuu jooksul ninasarvikuid poole vähem 

Toimetas Reti Jõerand, 1. august 2020 16:51
Ninasarvikud.Foto: Pixabay
Lõuna-Aafrika vähenes salaküttide poolt tapetud ninasarvikute arv aasta esimese kuue kuuga poole võrra. Osaliselt aitas sellele kaasa koroonaviiruse tõttu kehtestatud üleriigiline karantiin, mis on takistanud rahvusvahelist salakaubavedu, vahendab The Guardian.

Tänavuse aasta esimese kuue kuu jooksul salakütiti Lõuna-Aafrikas 166 ninasarvikut. 2019. aasta esimese pooles aga 316 ninasarvikut. Seega on langus 53%.

Lõuna-Aafrika on aastaid võidelnud ninasarvikute salaküttimisega. Selle põhjuseks on  rahuldamatu nõudlus nende sarvede järele Aasias. Suurem osa nõudlusest pärineb Hiinast ja Vietnamist, kus sarvi kasutatakse traditsioonilises meditsiinis, afrodisiaakumi saamiseks või staatuse sümbolina.

Ministeerium leidis, et salaküttimine on vähenenud tänu mitmesugustele strateegiatele ja tarneahela katkestustele, mis tulenesid riiklikest reisipiirangutest koroonaviiruse ajal.

Kuid Lõuna-Aafrika keskkonna-, metsandus- ja kalandusminister Barbara Creecy hoiatas, et kuna piirangud on järk-järgult kaotatud, siis on ka ninasarvikute salaküttimine aeglaselt kasvanud. Kolme kuu jooksul alates 27. märtsist kuni juuni lõpuni tapeti kogu riigis 46 ninasarvikut, ütles ta.

Ninasarviku sarv koosneb peamiselt keratiinist samat ainet on ka inimese küüntes. Tavaliselt müüakse seda pulbrina ja seda kasutatakse vähktõve ja muude haiguste raviks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee