Maailm

Paksuks l**siks sõimatud šerif pani alluvad asja uurima 

Toimetas Greete Kõrvits, 31. juuli 2020, 21:48
Šerif Richard Fuller ei soovinud riskida ja saatis kaks politseinikku vastiku kirja autoriga vestlema.Foto: Kalamazoo County Sheriff's Office/Facebook
Aprillis saatis USA Michigani osariigi šerif kaks politseiuurijat ühe meesterahva koju. Kahtlusalune sõimas teda sotsiaalmeedias paksuks.

Intsident sai kohalikule meediale teatavaks alles hiljuti. Enda sõnul reageeris Kalamazoo maakonna šerif Richard Fuller täiesti asjakohaselt, sest tundis, et Facebooki-sõnum oli ähvardavat laadi. Sõimukiri laekus pärast seda, kui Fuller enda lehel Michigani osariigi eriolukorda ja koduspüsimise nõuet kommenteeris ning pani rahvale südamele, et nood reeglit kindlasti tõsiselt võtaksid.

Sõnum ise oli järgmine (kirjapilt muutmata): „Sa oled üks paks p***e kes peab dieedile minema. Üritad meil elamast takistada. Tule ja võta mind kinni kui tahad TRULLA nagu üks PAKS L**S.“

48aastase meesterahva bravuur jahtus politseinikega silmitsi seistes märgatavalt. Neile väitis ta, et ei kirjutanud ise midagi sellist, tema Facebooki-konto olevat hoopis häkitud.

Anthony Flores, professor kohalikust Cooley Juuraülikoolist leidis, et šerif reageeris üle. Tema sõnumit ähvardavaks ei pea, kuigi õel see kahtlemata on. „Ma arvan, et rahva poolt valitud ametnikud peaksid seda tüüpi kommentaaride laekumist paraku eeldama. Liiga tundlik ei saa olla,“ arvas Flores. Uurijate ukse taha saatmist peab ta küsitava väärtusega otsuseks.

Ka kirja (arvatav) saatja sõnas temaga vestlema tulnud korrakaitsjatele, et tema meelest oli külaskäik ebavajalik, kuna kogu sotsiaalmeedia on kõikvõimalikke ebameeldivaid kommentaare paksult täis. Millegi eest talle süüdistust aga ei esitatud, politseinikud tuletasid vaid meelde, et kuigi kõigil on õigus oma arvamusele, ei tohi seda väljendades iial kedagi ähvardada.

Kui kohalik telekanal WWMT teistelt Michigani maakonnašerifidelt küsis, mida nemad sellises olukorras teeksid, keeldus enamik neist vastamast. Kaks seadusesilma möönsid siiski, et nemad oleksid sellise vulgaarse sõnumi lihtsalt tähelepanuta jätnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee