Nädala TOP

Nädala tipud | Mida teha viiruselevitajaga? 

Elis Kusma, arvamustoimetaja, 31. juuli 2020, 17:31
Kui angiinikahtlusega ööklubisse läinu võib end välja vabandada, et polnud koroonaviirusesse nakatumisest veel teadlik, siis mida arvata terviseameti poolt isolatsiooni määratud haigestunu külaskäigust Narva suurele e-spordiüritusele? Tulemuseks on pea paarikümne nakatunuga kolle ja sadakond lähikontaktset. Peaminister ja teised poliitikud nõuavad koroonajooksikutele soolaseid trahve, teadusnõukoda muretseb aga, et haiguskahtlusega isikud ei anna end sel juhul üldse näole.

Advokaat uurimise keskmes

Ajakirjanduslik uurimine paljastas, et rahandusministri palgatud USA advokaat Louis Freeh, kes peaks Eestile välja võitlema osa Skandinaavia pankadele rahapesu eest osaks saavatest trahvirahadest, on varem töötanud ulatuslikus rahapesus süüdistatava (ja kahjutasugi maksnud) ettevõtte heaks. Meie uurimisasutusi abistama pidanud advokaadi võimalikku huvide konflikti uurib nüüd riigikantselei.

Tunnelit ei tule

Riigihaldusministri Jaak Aabi ettepanekuga mitte algatada Tallinna-Helsingi tunneli eriplaneeringut, tõmbab Eesti riik pidurit Soome ettevõtja Peter Vesterbacka suurejoonelisele plaanile kiirest linnadevahelisest ühendusest. Võib vaid pakkuda, kas otsustavaks said raskesti usutavad tasuvusnäitajad või visioonimeeskonna soov kaasata Hiina investorite raha.

Salakaval plastimaks?

Kui peaminister vannub, et Euroopa Liidu üleseid makse ei tule, ning rahandusministergi ei nurise, siis Martin Helme erakonnakaaslasest eurosaadik Jaak Madison pelgab plastimaksu kujul üleliiduliste maksude avalööki ja eestlaste toidukorvi kallinemist ning lubab pöörduda õiguskantsleri ja riigikohtu poole. Euroliidule miljonite maksmise vältimiseks on teinegi tee – plastpakendite suunamine taaskasutusse.

E-residentide vigane sõel

Hoolimata nõudest, et e-resident ei tohi olla kriminaalkorras karistatud, tuvastas riigikontroll, et ainuüksi Soome kodanikest kriminaale oli e-residentide hulgas poolsada ning mõnele digi-ID omanikule oli kohaldatud ka ärikeeld. Ametkonnad olid riskidest teadlikud, ent kontrolli tõhustamine viibis. Küll aga polnud neile meeltmööda sellest informeeriva auditi avalikustamine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee