Eesti uudised

Kolmel Tartu Ülikooli kliinikumi töötajal avastati koroonaviirus, asutus taastab osaliselt piirangud (3)

Johanna-Kadri Kuusk, 31. juuli 2020 13:41
Tartu Ülikooli KliinikumFoto: Aldo Luud
Kolmel Tartu Ülikooli kliinikumi töötajal avastati koroonaviirus. Kliinikum taastab osaliselt piirangud.

Reedel kogunenud kliinikumi kriisijuhtimismeeskond tegi otsuse, et taastab osaliselt piirangud ning külastuskeelu. „Otsus on vajalik, kuna kolmel kliinikumi töötajal tuvastati Covid-19. Keegi töötajatest ei nakatunud töökohal. Sellest hoolimata suhtub kliinikum tekkinud olukorda väga tõsiselt ning suunas eneseisolatsiooni ligi 30 töötajat,“ teatas kliinikum pressiteates.

Samal teemal

„Töötajate diagnoosi selgumisel jäid töölt kõrvale kõik töötajatega kontaktsed isikud. Haigestunud töötajatega kokku puutunud patsientide Covid-19 testid on seni olnud negatiivsed ehk patsiendid ei ole nakatunud,“ ütles Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimehe kohusetäitja Marek Seer. Ta lisas, et kliinikum rakendab kõiki meetmeid ja on kõrgendatud valvsuses, et takistada viiruse levikut haiglas. Haigeid töötajaid kliinikum tööle ei luba.

Reedest, 31. juulist, kehtestab kliinikum ka külastuspiirangu ning patsientidega lähikontaktis olevad töötajad kannavad isikukaitsevahendeid, sealhulgas hambaravis.

Lisaks taastati kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna töö. „Tekkinud olukord Tartumaal on alarmeeriv, üheksa lisandunud nakatunut ööpäevas sarnaneb kevadisele olukorrale. Seetõttu tuleb kõikidel elanikel mõista enda rolli ja vastust. Haigena tuleb püsida kodus,“ rõhutas Seer.

Mittehaigena tuleb endiselt hoolikalt käsi pesta ja hoida distantsi. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee